Кејт Мос: Џони Деп никогаш не ме турнал, ниту ме удрил

Кејт Мос зборуваше за нејзината романса со Џони Деп за време на судењето за клевета на актерот против поранешната сопруга Амбер Херд и ги негираше наводите за злоупотреба.

Манекенката се осврна на претходното сведочење на Херд за гласините дека Деп ја турнал по скалите кога се забавувале во 90-тите.

„Излегувавме од собата, а Џони излезе од собата пред мене. Врнеше. Се лизнав по скалите и го повредив грбот", објаснила Мос, коментирајќи го нивниот одмор на Јамајка.

„Врескав затоа што не знаев што ми се случи и имав болки. Тој истрча назад да ми помогне и ме одведе во мојата соба и донесе лекар. Никогаш не ме турнал, не ме удрил, ниту ме турнал по скали“, рече таа.

Правниот тим на Херд не ја испрашуваше Мос.

Манекенката и актерот се забавуваа од 1994 до 1997 година по запознавањето во Њујорк. Иако нивната врска беше кратка, таа често беше на насловните страници на таблоидите во тоа време и се чинеше дека има големо влијание и на двајцата.

Во интервју за Vanity Fair во 2012 година, Мос откри дека поминала низ „години и години плачење“ по нивното раскинување.

Деп ја презеде вината за крајот на нивната романса, велејќи дека се чувствувал „одговорен“ за нивното прекинување.

„Тешко ми беше да продолжам со тоа. Дозволив да ми пречи работата и не ѝ го посветив потребното внимание“, изјави тој во 1998 година.

Мос не сведочеше за време на судењето за клевета на нејзиното поранешно момче против The Sun 2020, но Херд го спомна името на модната икона во еден момент за време на нејзиното сведочење на тековното судење. Таа тврдеше дека претходно слушнала гласини дека Деп го турнал Мос по скалите за време на нивната врска.

реклама

3 симптоми на недостаток на витамин Б12 што се забележуваат при јадење

Read more

Кардиолозите открија кој протеин е најдобар за здравјето на срцето

Read more

Сувата уста може да биде предупредувачки знак за сериозни здравствени состојби

Read more

Франција изгуби контрола над делови од Нова Каледонија: Истрели и експлозии одекнуваат низ островот

Read more

Филм & ТВ

Џереми Кларксон го обожаваат мажените Британки, го изгласаа за најсекси маж во светот

Read more

Џеј Ло и Бен Афлек се пред развод: Таа не може да го контролира, а тој не може да ја смени

Read more

Како изгледа денес убавицата од оригиналниот Top Gun од 80-тите?

Read more

Николас Кејџ ќе стане Marvel суперхерој

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Џереми Кларксон го обожаваат мажените Британки, го изгласаа за најсекси маж во светот

Читај повеќе

Џеј Ло и Бен Афлек се пред развод: Таа не може да го контролира, а тој не може да ја смени

Читај повеќе

Во тек е конкурсот за наградата „Милан Младеновиќ 2024“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како изгледа денес убавицата од оригиналниот Top Gun од 80-тите?

Читај повеќе

Николас Кејџ ќе стане Marvel суперхерој

Читај повеќе
  • play_arrow

Втор трејлер за новата сезона на House of the Dragon

Читај повеќе
  • filter

Роуз Бертрам победи во категоријата најдлабоко деколте во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

„Исплива“ видео: Дали победата на Немо на Евровизија беше наместена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Кери за еден од неговите најпопуларни филмови: Сценариото беше ужасно!

Читај повеќе