Кепа не го одигра последниот натпревар за Челси, тврди Лампард

Тренерот на „Сините“ застана во одбрана на баскискиот голман иако го пресели на клупата на последниот натпревар.

Челси неодамна го донесе Едуард Менди од Рен за 22 милиони фунти, голман кој треба да му го земестото на Кепа Арисабалага помеѓу стативите.

Најскапиот голман на светот полседната шанса ја доби на почетокот од сезоната, но прими лесен гол против Брајтон и јавноста помисли дека тоа беше неговиот последен натпревар за Челси. Особено поради фактот што во саботата Кепа беше резерва против Вест Бромвич Албион, Менди не беше спремен за настап, а на голот застана Вили Кабажеро.

Денеска на прес-конференција Френк Лампард беше прашан токму за Кепа, односно дали натпреварот против Брајтон бил негов последен.

„Не, воопшто не. Беше тежок период за него. Кепа е млад човек и голем дел од вниманието врз него беше неправедно“, категорично рече Лампард.

Челси го купи Кепа во 2018 година од Атлетик за рекордни 80 милиони евра.

реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Осум лаги за сексот што важат само во порно филмови

Read more

Фудбал

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Read more

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Read more

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Read more

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Read more

Спорт

Нов позитивен играч во Металург, целиот тим оди во изолација

Читај повеќе

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Читај повеќе

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Читај повеќе

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Читај повеќе
  • play_arrow

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Читај повеќе

Елмас и понатаму позитивен на корона, го пропушта дуелот со АЗ

Читај повеќе

Уште тројца ракометари на Тинекс Пролет позитивни на COVID-19, вкупно 12

Читај повеќе

Лоши вести за Интер – уште еден КОВИД позитивен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Читај повеќе