Ќерката на Џордан откри зошто го нема на социјалните мрежи

Легендата Мајкл Џордан е и тоа како популарен шитум интернетот: неговите слики, видеа, мемиња и изјави се наголемо користени од страна на вљубениците во кошарката, но самиот Џордан не е активен на нет.

Неговата ќерка Џезмин откри зошто поранешната 23 на Чикаго Булс не се закачува на интернет.

„Таков е татко ми, како да ви кажам: тој не е против социјалните мреже, меѓутоа не сака да се социјализира. Не би можела ни да го замислам како поминува време на Twitter, пробува да сподели слика на Instagram или пак нешто слично“, открива таа.

Затоа, пак, Џордан ужива да пее по дома.

„Секогаш е подготвен да се заминава со музика. Обожава да пее: рап, R&B, хип-хоп, било што. Не се ограничува на жанрови, слуша сѐ. Кога ѝ се посветува на музиката, на виделина излегува неговата најзабавна страна“, тврди Џезмин.

Во тој случај, навистина штета што нема профил на некоја од социјалните мрежи за да споделува видеа од неговите музички настапи.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Италија забрани влез од 13 земји

Read more

Кошарка

Лејкерс и Никс се опции за Лилард

Read more

Јанис: Мораме да се подготвиме ментално, ова е најтешката сезона досега

Read more

Новата сезона во АБА ќе почне на 19 септември

Read more

НБА се враќа со дербито Лејкерс - Клиперс

Read more

Спорт

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ѓаволите“ не запираат, на бод се од ЛШ

Читај повеќе

Иднината на ВАР е во рацете на Колина

Читај повеќе

Имобиле: Лацио не е повеќе ист

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 14 години од инцидентот Матераци - Зидан

Читај повеќе

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Читај повеќе