Ќерката на Михаел Шумахер е иста како него

23-годишната Џина Марија Шумахер на Instagram објави црно-бела фотографија на која позира со широка насмевка на лицето, насмевка со која неверојатно наликува на нејзиниот татко Михаел Шумахер.

Објавата доби над 11.000 лајкови и многу коментари од типот на „Каков татко, таква ќерка“, „Прекрасна насмевка“, „Иста си како твојот татко“, „Ти си клон на Михаел“ и слично.

Освен привлечниот изглед, Џина од нејзиниот татко ја наследи и љубовта кон спортот. Таа професионално се занимава со јавање коњи.

Пред седум години Михаел Шумахер доживеа несреќа при скијање при што неколку месеци беше во кома. Последните неколку години престојува во семејниот дом во Женева, каде семејството се грижи за него.

Неговата здравствена состојба засега останува тајна, по негова желба. Семејството единствено откри дека тој не може да се движи.

URL
реклама

Викендот без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Read more

Филипче: Разговараме сите во регионот да ги отвориме границите со исти правила за ПЦР тестовите

Read more

Возевме: Спуст по новата велопатека на Водно

Read more

Швајцарија на референдум гласа за слободното движење со ЕУ

Read more

Живот

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Read more

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Одложен традиционалниот карневал во Рио де Жанеиро

Read more

Магазин

  • play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Читај повеќе

Бесплатни превентивни прегледи по повод Светскиот ден на срцето

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Чизкејк со јагоди

Читај повеќе

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Читај повеќе

Оргазам од 1,8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Читај повеќе

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Читај повеќе

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Читај повеќе

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Читај повеќе

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Читај повеќе