СЕРИЈА А 2020/21

Кесие откри што рекол Ибра по поразот од Интер

Играчот на Милан проговори за тоа што кажал Швеѓанецот после дебаклот во миланското дерби.

Фудбалерите на Милан едвај чекаа судијата да отсвири крај во неделата на Дербито дела Мадонина. Губеа со убедливи 3:0 од лутиот градски ривал Интер со една игра која не покажуваше надеж дека нешто можат да променат.

Златан Ибрахимовиќ требаше да биде главното оружје на „Росонерите“, но остана без муниција, со едвај една полушанса. Во второто полувреме беше и заменет.

По натпреварот само на кратко им се обратил на соиграчите во една потиштена атмосфера во црвено-црната соблекувална на „Џузепе Меаца“.

Краткиот говор на Ибра на јавноста ѝ го откри играчот од средниот ред Франк Кесие, кој е репрезентативец на Брегот на Слоновата Коска.

„Ни рече дека фудбалот е таков. Кога губите боли, но мора да ги исправиме главите и да бидеме силни бидејќи има уште многу натпревари до крајот“. Тоа е сѐ што кажал Ибра.

Милан е на 2. место во Серија А со 49 бода, 4 помалку од лидерот Интер и 4 повеќе од третопласираниот Јувентус.

реклама

Ова е можеби најлошиот начин да му соопштите на партнерот дека сте бремена

Read more

Најмали меѓу комшиите: Како стоиме на мапата за големина на пениси во Европа?

Read more

Најперверзните жени се родени во овој хороскопски знак

Read more

Делчевец пронајде лек за корона

Read more

Фудбал

Удар за ПСЖ: Кин е позитивен, ја пропушта Барса

Read more

Пикси е новиот селектор на Србија

Read more

Пелистер продолжува да гази, Работнички ја сопре Шкендија

Read more

Артета ги поби гласини дека ќе ја преземе Барса

Read more
 

Спорт

Удар за ПСЖ: Кин е позитивен, ја пропушта Барса

Читај повеќе

Пикси е новиот селектор на Србија

Читај повеќе

Пелистер продолжува да гази, Работнички ја сопре Шкендија

Читај повеќе

Артета ги поби гласини дека ќе ја преземе Барса

Читај повеќе
  • play_arrow

Политика и спорт: Што се случува во кинеската Суперлига?

Читај повеќе

Буфон откри кога планира да се пензионира... ќе поигра уште малку

Читај повеќе

Мистериозна повреда го мачи Дибала, лекарите не знаат како да му помогнат

Читај повеќе

Попович го критикуваше гувернерот на Тексас за укинувањето на маските

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови од 20. коло во 1.МФЛ

Читај повеќе