Кевин Бејкон по 25 години брак открил дека сопругата Кира му е всушност братучетка

Кевин Бејкон и неговата сопруга Кира Сеџвик открија дека всушност се далечни братучеди.

65-годишната филмска ѕвезда е всушност прилично добро позната по неговата меѓусебна поврзаност со играта „Six Degrees of Kevin Bacon“, која се заснова на претпоставката дека речиси сите во филмската индустрија можат да бидат поврзани преку нивните филмски улоги со Бејкон во рок од шест чекори или помалку.

Но, дури и ако го земеме тоа во предвид, се чини дека веројатно сепак и за него било голем шок кога дознал дека неговата 58-годишна сопруга е всушност негова роднина.

Сепак, тоа е токму она што се случи во 2013 година кога тој и Сеџвик се појавија на „Finding Your Roots“ - американското ТВ шоу кое е слично на британската серија „Who Do You Think You Are?“.

Во шоуто, водителот Хенри Луис Гејтс Џуниор ѝ покажа на Сеџвик фотографија од нејзиниот деветти братучед и рече: „И неговото име е Кевин Бејкон“.

Како одговор, Сеџвик, која веќе изрази загриженост дека шоуто ќе открие дека се поврзани, рече: „Види. Знаев! Знаев! Знаев! Знаев! Знаев!“

Сепак, таа додаде: „Додека не сме први братучеди, добро е“.

На друго место во шоуто, на Бејкон му беше кажано: „Ти и Бред Пит сте 13-ти братучеди“.

„Ти и претседателот Обама имате заеднички предок по име Ентони Вулхаус. Вие сте 12-ти братучеди“.

„Се шегуваш? Знаев дека не добивам доволно почит“, одговори актерот.

Бејкон претходно призна дека не му се допаѓа концептот на играта „Six Degrees of Kevin Bacon“ бидејќи првично сметал дека тоа е шега на негова сметка.

Говорејќи на подкастот „On With Mario Lopez“ минатата година, тој објасни: „Бев ужаснат! Затоа што мислев дека тоа е навистина шега на моја сметка. Само си помислив: 'О, ајде, тие само ме исмејуваат, ајде да се разбереме!'“

Споделувајќи како првпат ја открил играта, тој продолжи: „Слушнав за тоа, луѓето доаѓаа кај мене и велеа: 'Мојот братучед измисли игра за тебе' или 'Толку сум мамурен, ја играв твојата игра синоќа'. Немав поим за што зборуваат, си мислев, 'Мислам дека му се обраќаш на погрешен човек“.

Бејкон продолжи велејќи дека претпоставувал дека до сега ќе паднела во заборав, но играта сè уште нашироко се игра.

„Тешко е да се замисли, но ние го немавме истото - ако нешто стане вирално, ние навистина не го користевме тој збор“, рече тој.

„Вирално беше вирус, не беше идеја! Но, се рашири, се ширеше и се рашири, и искрено мислев дека ќе исчезне, но едноставно не исчезнуваше!“

реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Read more

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Read more

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Read more

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Read more
 

Сцена

  • play_arrow
  • filter

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Читај повеќе

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Читај повеќе
  • filter

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Шакира се потруди никој да не дознае дека глумела во теленовела?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Саша Барон Коен и Исла Фишер се разведуваат по 13 години брак

Читај повеќе

Протекоа детали за продолжението: Свини или Зендаја ќе биде следната Бонд девојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за романтичната комедија Mother of the Bride

Читај повеќе