Хабиб: Џастин е добар дечко. Ќе го удавам

Хабиб Нурмагомедов, УФЦ шампионот во лесна категорија, на 25 октомври треба да го одбрани појасот против привремениот првак Џастин Гејџи.

Хабиб се повлече од јавноста и беше во жалост по смртта на татко му пред еден месец, но сега полека се враќа во центарот на вниманието.

Познатиот подкастер и ММА фанатик Џо Роген објави видеоснимка од спаринг тренинг на Гејџи, а Хабиб не издржа да не напише коментар.

URL

„Џастин е добар дечко и добар противник за мене, но кога ќе се затворат вратите на октагонот мора да биде подготвен не само на боксерски меч, оти јас не сум ни Дастин (Поарје), ни Тони (Фергусон). Ќе го однесам во длабокото и ќе го удавам. Со господ напред“, напиша Хабиб.

Дагестанецот последен пат се бореше лани во септември во Абу Даби, каде во третата рунда во борбата за шампионското место го задуши Дастин Поарје.

Remote video URL
реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Read more

Искрени илустрации во кои ќе се препознае секоја девојка

Read more

Останати спортови

Тампа со тесна победа израмни во финалето против Далас

Read more

Македонецот лизга и тренира: Стамкос ќе ѝ помогне на Тампа во финалето

Read more

Најболниот удар во историјата на ММА – право во меѓуножјето!

Read more

Ниту Трамп не успеа да го запре погубувањето на Навид Афкари

Read more

Спорт

Ромеро сака кариерата да ја продолжи во Евертон

Читај повеќе
  • play_arrow

„Кралот“ и Лејкерс сигурно чекорат кон финалето на НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Читај повеќе
  • filter

Шкендија-Тотенхем низ фотографии

Читај повеќе
  • play_arrow

Флик славеше, Лопетеги оптимистичен и во поразот

Читај повеќе

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Читај повеќе
  • play_arrow

Упорната Шкендија му даде гол на Тотенхем, но сепак се збогува од Лига Европа

Читај повеќе

Лазаров и Манасков забележаа победи со своите екипи во ракометната Лига на шампиони

Читај повеќе

Ибра: Коронавирусот имаше храброст да ме предизвика. Лоша идеја

Читај повеќе