Хабиб ги избра најдобрите борачи во историјата

Еден од најголемите ММА борачи на сите времиња, Дагестанецот Хабиб Нурмагомедов ја состави својата листа на најдобри борачи на сите времиња и ја објави на Twitter.

Првото место го делат двајца големи борци - Федор Емелијаненко и Џон Џонс, кои никогаш не се бореле меѓу себе.

На второ место е Жорж Сент Пјер, додека на трето место е Андерсон Силва.

Четиринаесеттото место го делат хрватскиот борец Мирко Кро Коп Филиповиќ и Американецот со хрватски корени Стипе Миочиќ, кој следното лето треба да се бори со Џон Џонс.

Веројатно тоа ќе биде неговата последна борба во кариерата.

Погледнете го рангирањето на Хабиб.

URL
реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

По три месеци - ниту трага, ниту глас од внукот на Љубе Бошкоски

Read more

Останати спортови

Фјури му испрати договор на Џошуа за борба на Вембли во септември

Read more

Миленкоски: Одбојкарите се подготвени за стартот на Европската златна лига

Read more

ОФМ ги отвора вратите: Бесплатен влез за мечевите на Македонија во Европската лига

Read more

Фјури откачи бидејќи никој не сака да се бори со него

Read more
 

Спорт

Официјално: Почетино е новиот менаџер на Челси

Читај повеќе

Во Англија не го сакаат, но: Калчо гигантите се тепаат за Мегваер

Читај повеќе

Ѓоковиќ напиша на камерата: Косово е срцето на Србија. Стоп за насилството

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ успешно стартуваше на Ролан Гарос

Читај повеќе

Пиоли: Милан мора да се засили за да биде конкурентен

Читај повеќе

Го нема Лева - нема голови: Никој не постигна ни 20 гола во Бундеслигата

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Читај повеќе

Голманот на ПСЖ приклучен на апарати откако падна од коњ

Читај повеќе

Додека ПСЖ славеше титула, Нејмар играше покер  - пријавил дека е повреден

Читај повеќе