Хабиб порача: Се подготвувам за фудбалско деби

УФЦ ѕвездата најавува фудбалска кариера, дали на шега или не, останува да видиме.

Откако по две рунди го победи Американецот Џастин Гејџи за 29-та победа по ред во ММА, 32-годишниот Русин одлучи дека му е доста тепачки и реши да се пензионира.

„Се подготвувам за моето фудбалско деби. Слободен играч сум и сум подготвен да прифатам понуди“, напиша Нурмагомедов на својот Instagram профил објавувајќи и видео на кое трча на песок.

Доби и коментар од Team Russia, oдносно официјалниот профил на фудбалската репрезентација на Русија, кој едноставно вели „Те чекаме😉🔝“.

Хабиб е етнички Дагестанец, па ситуацијата ја искориски и рускиот прволигаш од Дагестан, Анжи, кој преку својот официјален профил му порача: „🦅Хабиб ➕ 🔰 Анжи = Дагестан шампион💛💚“, како и „Тимот од родниот крај има потреба од вакво засилуивање! Многу ветувачки спортист💛🦅💚“

Што мислите, каков би бил Хабиб на зелениот терен? Ние го замислуваме нешто измеѓу Марко Матераци, Јап Стам и Џенаро Гатузо, осносно играч од кој противниците бегаат подалеку.

реклама

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Read more

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Останати спортови

Тајгер Вудс се разбуди од операцијата по страшната сообраќајна несреќа

Read more

Македонските скијачи не се пласираа на утрешната завршница во Кортина

Read more

Македонските скијачи денеска настапуваат на СП во Кортина д'Ампецо

Read more

Сами си го бараа: Хабиб ја истрола Барса на Instagram

Read more
 

Спорт

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Читај повеќе

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Читај повеќе

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе