Хабиб: Татко ми има компликации со срцето предизвикани од коронавирусот

Хабиб Нурмагомедов, видно потресен, објави видео на Instagram во кое зборува за здравствената состојба на неговиот татко, потврдувајќи ја веста дека неговиот татко е заболен од COVID-19.

„Изминатите неколку дена медиумите доста пишуваа за татко ми. Мојот татко е во болница и е во тешка состојба. Имаше компликации со срцето предизвикани од коронавирусот. Минатата година тој го оперираше срцето, а поради коронавирусот мораше да оди на нова операција. Тој е во многу, многу тешка состојба. Го молиме Алах да му се смилува, да оздрави и да ни се врати. Им благодарам на сите кои ми праќате пораки со поддршка и се распрашувате за неговата состојба. Нека Алах ни помогне на сите“, вели Хабиб во обраќањето до Дагестанците.

Тој додаде дека во неговото семејство има голем број луѓе заразени со вирусот.

„Повеќе од 20 луѓе од моето семејство се заразени со вирусот. Не зборувам за луѓе кои ги познавам, туку за блиски роднини. Некои од нив беа и на Одделението за интензивна нега. Некои од луѓето кои ги познавам починаа“, вели Хабиб.

УФЦ шампионот во лесна категорија ги повика сите Дагестанци сериозно да го сфатат коронавирусот.

„Вирусот не бира, не го интересира како се викате или презивате, каде работите, дали сте богати или сиромашни. Секој може да се зарази. Само обединети може да го победиме“, порача Нурмагомедов.

реклама

Ана, една од девојките објавени во „Јавна соба“: Денес жртва сум јас, утре тоа може да бидеш ти

Read more

„Ќе те е*ам и тебе и жена ти... Мајка ти е к*рва“ – Цел свет ги разбра Ибра и Лукаку

Read more

COVID-19 е опасен за мозокот дури и по оздравувањето

Read more

Пет грешки со кои си го уништувате автомобилот

Read more

Останати спортови

Јапонија вработува 10.000 здравствени работници за ОИ

Read more

Конор Мекрегор суспендиран на шест месеци

Read more

Хабиб порача: Се подготвувам за фудбалско деби

Read more

Поразениот Мекгрегор сака повторно да се бори со Поарје

Read more
 

Спорт

Ибра: Во мојот свет нема место за расизам

Читај повеќе
  • play_arrow

Во возбудлив натпревар Аталанта го елиминираше Лацио

Читај повеќе

Анѓушев го напушти спонзорирањето на ФК Борец

Читај повеќе

Клоп: За наша жалост, Тухел е навистина добар стратег

Читај повеќе

Арсенал го донесе Одегард на позајмица од Реал Мадрид

Читај повеќе

Пиоли: Златан се извинуваше во соблекувалната

Читај повеќе

Тухел е новиот тренер на Челси: Дали 13-ката ќе биде среќна за Германецот?

Читај повеќе

Дали дечките од FIFA 21 виделе како изгледа Манџукиќ?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

„Ќе те е*ам и тебе и жена ти... Мајка ти е к*рва“ – Цел свет ги разбра Ибра и Лукаку

Читај повеќе