Хајди Клум – божица на црвениот килим

Познатата германска манекенка Хајди Клум неодамна присуствуваше на доделувањето на музичките награди iHeartRadio.

49-годишната манекенка и бизнисменка за оваа пригода носеше долг фустан во сина боја, кој блескаше во темница цела вечер за време на доделувањето.

Најголемо внимание на јавноста привлече и горниот дел од фустанот кој со специфичен крој ги истакна градите на Хајди, а германската манекенка целокупниот изглед го заокружи со темна и ефективна шминка. Може да се каже дека Хајди Клум уште еднаш покажа како изгледа божица на црвениот килим.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum)

Тагови
реклама

Ништо повеќе нема да биде исто: „Кинезите“ влегоа во Топ 10

Read more

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Трик за магдоносот да биде свеж и до месец дена

Read more

Симбол на љубов и упорност: Каланхојата е моментално најпопуларното цвеќе

Read more

Стил

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Read more

Наоми Кембел во Кан блесна во фустан што првпат го носеше во 1996 година

Read more

Мет Гала 2024: Кој ја погоди, а кој ја промаши темата?

Read more
 

Магазин

Дали уште има емоции во вашата врска?

Читај повеќе

Грешка што родителите често ја прават кога го тешат детето

Читај повеќе

Хамбургер или хот-дог: Што е поздраво?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот рецепт за грчка компир салата

Читај повеќе

Месечен финансиски хороскоп за јуни: Нова работа за Бикот, Скорпијата ги решава долговите

Читај повеќе

Психотерапевти откриваат 7 најрани знаци на депресија

Читај повеќе

Три промени во исхраната со кои ќе ослабете до лето

Читај повеќе

Храна што треба редовно да ја јадеме против „лошиот“ холестерол

Читај повеќе
  • play_arrow

Трикови за брзо чистење намирници што важат за чудни

Читај повеќе