Хакан жестоко го критикуваше Ибра, се осврна и на неговите години

Турскиот фудбалер и првотимец на Интер, Хакан Чалханолу со зборови го нападна својот поранешен соиграч од лутиот градски ривал Милан, Златан Ибрахимовиќ.

Чалханолу играше за новиот италијански првак од 2017 до минатата година кога го гледаше Интер како ја освојува долгоочекуваната титула на Италија.

Потоа направи контроверзен потег со преселбата во Интер и во првата сезона во новиот клуб мораше да гледа како неговиот поранешен клуб Милан ја освојува титулата,  по 11 години чекање.

Револтиран од сето ова, реши да го коментира Ибрахимовиќ и неговото однесување и прозивањето на Хакан за време на прославата на титулата на „Росонерите“.

„Тој обожава да привлекува внимание. Нема придонесено со ништо сезонава, воопшто не играше. Сепак, сѐ што прави е само за да го привлече вниманието на навивачите. Така живее. Има 40 години. Јас да имав 40 години не би ги правел тие работи“, изјави Чалханолу за турскиот медиум Tivibu Spor.

URL

Да потсетиме, Ибрахимовиќ сепак имаше одреден придонес во освојувањето на титулата на Милан, иако не играше многу.

Неодамна потврди дека поради и она малку што го одигра шест месеци бил без лигаменти на левото колено, само за да не оди на операција на сред сезона.

реклама

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Read more

Србин уапсен во Грција, Хрватска го бара за воени злосторства

Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Read more

Македонија или Див Запад: „Жолта минута“ на Арбер Адеми од ДУИ

Read more

Фудбал

Контроверзен избор: Новиот дрес на Њукасл во боите на саудиското знаме

Read more

Верати опљачкан на Ибица

Read more

Беа најплатени тинејџери во 2017 година: Каде се сега?

Read more

Гарет Бејл сензационално претставен во новиот клуб

Read more
 

Спорт

Контроверзен избор: Новиот дрес на Њукасл во боите на саудиското знаме

Читај повеќе

Одбојкарките поразени од Грција, одбојкарите од Италија

Читај повеќе

Ѓоковиќ поради Чилиќ би можел да се збогува од Вимблдон

Читај повеќе

Беретини се повлече од Вимблдон поради коронавирус

Читај повеќе

Верати опљачкан на Ибица

Читај повеќе
  • play_arrow

Беа најплатени тинејџери во 2017 година: Каде се сега?

Читај повеќе

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Читај повеќе
  • play_arrow

Гарет Бејл сензационално претставен во новиот клуб

Читај повеќе

Борачот Нуров обезбеди прв медал за Македонија на Медитеранските игри

Читај повеќе