Хамилтон: Подобро трки без публика, отколку да нема воопшто

Ф1
МИА/КАЈГАНА
/ 15.05.2020 / 12:15

Шесткратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон призна дека му недостига возбудата на трките и поддршката од публиката, но сепак се надева дека може да започне сезоната 2020, ако треба и пред празни трибини.

– Не знам колку е возбудливо фановите да гледаат трки само од нивните домови, но тоа е подобро од ништо. Сепак, ова е тежок момент за секој возач, затоа што навивачите се тие што ја прават добра трката, рече 35-годишниот Британец.

Новата сезона во Формула 1 требаше да започне во март, но поради пандемијата на COVID-19, сите трки беа одложени или откажани барем до крајот на јуни. 

– Во целиот свет, колку повеќе фанови имате, толку е подобра атмосферата. Во овој период имав време повторно да ги откријам работите што ги сакам, како и да им посветам повеќе внимание. Ова ми дава енергија и самодоверба да работам уште понапорно, заклучи Британецот.

реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Read more

Ова беа најгледаните серии на Netflix за време на карантинот

Read more

На кои плажи во Бугарија ќе добиете бесплатни лежалки и чадори за сонце летово?

Read more

Ф1

23 мај 1972, роден е Ф1 возачот Рубенс Барикело

Read more

Германците подготвени да го организираат Гран-прито наместо Силверстоун

Read more

Хамилтон: Подобро трки без публика, отколку да нема воопшто

Read more

Официјално: Саинс ќе вози за Ферари од 2021

Read more

Спорт

Кулушевски го одбил Интер поради тактиката на Конте

Читај повеќе

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи нѐ исвиркуваат

Читај повеќе

Интер го враќа Наинголан

Читај повеќе
  • play_arrow

Баерн славеше среде Дортмунд и дојде на чекор до титулата

Читај повеќе

Eurobasket ги одбра најдобрите во мак-кошарката

Читај повеќе

Флик: Рано е Холанд да се споредува со Левандовски

Читај повеќе

Лекција од Аугсбург: Како се слави победа во корона?

Читај повеќе

ФФМ одлучи, фудбалското првенство ќе се доигра

Читај повеќе

Денеска 126. Дер Класикер дерби на Борусија и Баерн

Читај повеќе