Харден испиша историја во НБА лигата на дебито за Бруклин

Кошаркарите на Бруклин прославија победа над Орландо со 122:115 во натпревар во кој Кевин Дурант и најновото засилување Џејмс Харден постигнаа повеќе од половината поени за својот тим (74).

Харден, кој минатата недела премина од Хјустон во Бруклин ,стана првиот кошаркар во историјата на НБА лигата кој запишал трип-дабл ефект со повеќе од 30 поени (32 кошеви, 12 скокови, 14 асистенции) во дебитантски натпревар за нов клуб.

НБА резултати од ноќта меѓу саботата и недела:

Бруклин – Орландо 122:115

Торонто – Шарлот 116:113

Мемфис – Филаделфија 106:104

Мајами – Детроит 100:120

Портланд – Атланта 112:106

Сан Антонио – Хјустон 103:91. 

Remote video URL
реклама

Илон Маск остана без 27 милијарди долари минатата недела

Read more

Сто факти за вселената во кои нема да ви се верува

Read more

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Read more

CAT техника - сигурен пат до женски оргазам

Read more

Кошарка

Денот кога Коби Брајант им докажа на сите дека не се плаши од никого и од ништо

Read more

Тимот на Леброн победи на Ол-Стар, Јанис испиша историја

Read more

Ембиид и Симонс исфрлени од Ол-Старот поради фризер

Read more

Кари победи во тројки, забивања за заборав

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Тренингот на младите руски хокеари ја шокира Русија

Читај повеќе

Поранешниот фудбалер Франко Акоста најден мртов

Читај повеќе

Нов формат на ЛШ од 2024: Нема веќе астрономски трансфери?

Читај повеќе
  • play_arrow

Денот кога Коби Брајант им докажа на сите дека не се плаши од никого и од ништо

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови од 22. коло во 1.МФЛ

Читај повеќе
  • play_arrow

Чави стана првак на Катар со Ал Сад

Читај повеќе

Англиските медиуми се прават наглуви за рекордот на Ѓоковиќ

Читај повеќе

Колку е веројатно Џерард да го замени Клоп?

Читај повеќе

Кејн и Сон срушија премиерлигашки рекорд за асистенции

Читај повеќе