Харден ќе брка титула со Бруклин Нетс

Џејмс Харден е новиот кошаркар на Бруклин Нетс, објави синоќа Адријан Војнаровски од ESPN.

Во замена за Харден, Хјустон ги доби Карис Леверт и четири пика од првиот круг, а Кливленд Кавалирс, како трет тим, исто така се вклучени во целата зделка.

URL

Покрај Леверт, тие ги добија и Данте Ексум, Родионс Курукс, а еден од четирите пика е и пикот на Кавалирс од 2022 година, кој го добија од Милвоки Бакс.

Кавалирс со оваа зделка ги добиваат Џерет Ален и Таурен Принс. По големиот трејд, размена на играчи соопштија и Хјустон Рокетс и Индијана. Леверт стана нов играч на Индијана, а Виктор Оладипо на Бруклин.

URL

Харден, Кајри Ирвинг и Кевин Дурент сега се новата голема тројка на НБА лигата.

Инаку, 31-годишниот Харден играше во НБА уште во Оклахома од 2009 до 2012 година заедно со Дурент. Оваа сезона тој има просек од 24,8 поени, 10,4 асистенции и 5,1 скока.

Џејмс Харден јавно призна дека не е задоволен во Хјустон Рокетс и сака да го напушти клубот, изјавувајќи „Овде е лудило“.

реклама

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Објавена првата фотографија од британскиот сој на коронавирусот

Read more

Америка е пред граѓанска војна, предупредува милијардерот Далио

Read more

Намирници кои ќе ви помогнат да заспиете полесно

Read more

Кошарка

Џејлен Браун постави рекорд во НБА

Read more

Дурант, Ирвинг и Харден го победија Адебајо

Read more

Нови брилијантни партии на Дончиќ и Јокиќ

Read more

Леброн по триумфот над Бакс: Најважен е успехот на тимот

Read more
 

Спорт

Озил потпиша за Фенербахче, ќе заработува 5 пати помалку

Читај повеќе

Даниел Агер приведен на протестите во Москва

Читај повеќе
  • play_arrow

Брестовац: Одевме на победа, но пласманот не нѐ интересираше

Читај повеќе

Абрамович: И покрај отказот Лампард останува клупска легенда

Читај повеќе

Хабиб порача: Се подготвувам за фудбалско деби

Читај повеќе

Мурињо: Бејл мора да си ја заслужи минутажата

Читај повеќе

Челси го отпушти Лампард, дали доаѓа Тухел?

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалски легенди кои уште активно играат

Читај повеќе
  • play_arrow

Поразениот Мекгрегор сака повторно да се бори со Поарје

Читај повеќе