Харден незадоволен во Хјустон: Овде е лудило

Џејмс Харден јавно призна дека не е задоволен во Хјустон Рокетс и сака да го напушти клубот.

Харден го пропушти почетокот на сезоната затоа што беше во изолација откако беа објавени фотографии како се забавува во еден ноќен клуб само еден ден пред почетокот на НБА лигата.

Иако во НБА круговите се „шушкаше“ дека тој е незадоволен и дека сака да го напушти клубот, на почетокот на сезоната тој беше брилијантен и постигна 44, 34, односно 33 поени на првите три натпревари.

URL

Но, после тоа тој почна да игра сѐ полошо и од неговиот говор на тело на следните натпревари беше јасно дека воопшто не му се игра. Тој во последните пет натпревари има просек од само 17,8 поени, а има постигнато 20, односно 16 поени во двата последователни порази од Лејкерси.

На прес-конференцијата по неговиот последен натпревар против Лејкерс, тој јавно изјави дека е незадоволен.

„Едноставно, не сме добра екипа. Го сакам овој град, направив сѐ што можев за него. Овде е лудило и ситуацијата веќе не може да се поправи“, рече Харден

На Харден не му беше дозволено јавно да каже дека сака да го напушти тимот бидејќи тоа е казниво со 50.000 американски долари според прописите на НБА, но јасно е дека наскоро ќе го напушти Хјустон.

URL
реклама

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Кошарка

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more

Центарот на Портланд, Нуркиќ ја скрши раката на мечот со Индијана

Read more

Харден ќе брка титула со Бруклин Нетс

Read more

Синот на Петар Наумоски потпиша за МЗТ

Read more
 

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе