Хари Стајлс доминираше на доделувањето на Британските музички награди

Синоќа се одржа доделувањето на Британските музички награди во арената 02 во Лондон, а британскиот пејач Хари Стајлс го забележа најголемиот успех.

„Harry's House“ беше прогласен за албум на годината, „As It Was“ беше прогласен за песна на годината, а Хари беше прогласен за најдобар британски изведувач со најдобра поп изведба.

Remote video URL

„Толку сум горд што сум Британец. Ова е посебна ноќ за мене. Ви благодарам многу што ме дочекавте дома“, рече тој при прифаќањето на наградата.

Remote video URL
Останатите победници на овогодинешното доделување се:

Најдобра група и најдобри нови музичари - Wet Leg

Ѕвезда во подем - FLO

Најдобра рок изведба - 1975

Најдобра хип-хоп изведба - Aitch

Најдобра танцова изведба - Беки Хил

Најдобар странски женски изведувач - Бијонсе

Најдобра странска група - Fontaines D.C.

Најдобра странска песна - „Break My Soul“ - Бијонсе

Продуцент на годината - Давид Гета

Remote video URL
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Музика

Првпат по 35 години се продадоа повеќе грамофонски плочи од ЦД-а

Read more

Брано од Dubioza kolektiv демонстрира како звучат питите

Read more

Северина „жари и пали“ на Малдиви, обожавателите ѝ порачаа: Изгледаш како да имаш 25 години

Read more

Шакира конечно откри зошто го провоцира бившиот

Read more
 

Сцена

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Први снимки од снимањето на 6. сезона на The Crown

Читај повеќе
  • play_arrow

КАЈГАНА ПРЕПОРАКА: Зошто треба да ја гледате серијата You на Netflix?

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за The Night Agent

Читај повеќе
  • play_arrow

Орландо Блум се распеа среде паб за Свети Патрик

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за BEEF, новата серија на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

10 моменти во Friends во кои се пронаоѓаме и денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Disney „рециклираат“ анимации?

Читај повеќе