Хенри Кавил сподели фитнес совети за сите почетници

А.С.
/ 23.01.2022 / 11:36

Хенри Кавил е еден од најбараните холивудски актери, но и љубител на фитнесот и вежбањето.

Доказ за тоа се неговите улоги како Супермен и моќниот Гералт во „The Witcher“. Во едно неодамнешно видео за bodybuilding.com, актерот даде неколку совети за секој кој штотуку го започнува своето фитнес патување.

„Не плашете се да почнете со вашите специфични потреби. Мора да го направите тоа на свој начин. Добијте ги вистинските информации, добијте го вистинското знаење од некој што знае како да го направи тоа. Правете сè во кое уживате и ќе извлечете максимум од него.“

Но, тоа не е неговата единствена мудрост.

„Ако требаше да изберам дали да го поминам остатокот од мојот живот без теретана или без десерт, би се збогувал со колачите и тортите“, заклучи тој.

реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

Обрнете внимание: 6 важни симптоми кои укажуваат на опасен рак

Read more

Фит

Проверете колку сте флексибилни: 35 минути јога за целото тело

Read more

Што ќе се случи со телото ако една недела тренирате како Кристијано Роналдо?

Read more

Како без масни наслаги: 15–минутни вежби за совршена линија

Read more

Кога може да почнете со вежбање по породувањето?

Read more
 

Магазин

Седум прашања што треба да си ги поставувате пред роденденот

Читај повеќе

Помалку познати рани знаци на бременост

Читај повеќе

Љубов предодредена во ѕвездите: Совршената хороскопска двојка

Читај повеќе

Сурутката ги чисти црниот дроб и цревата, но која е подобра – кравја или козја?

Читај повеќе

Дали начинот на кој седите може да ви го продолжи животот?

Читај повеќе

Како да ги намалите сметките за струја?

Читај повеќе

Добро Ми Стои кај Претседателот

Читај повеќе

Зошто со годините потешко го поднесуваме мамурлакот?

Читај повеќе

Како најлесно да го исчистите златниот накит?

Читај повеќе