Хиларија и Алек Болдвин го добија седмото дете

Холивудскиот актер Алек Болдвин во 64 година од животот по осми пат стана татко, со сопругата Хиларија станаа родители на уште една ќерка.

Хиларија се породи на 22 септември и на свет го донесе нивното седмо заедничко дете. Болдвин од првиот брак со Ким Бесинџер има 26-годишна ќерка.

Среќната мајка веста ја сподели на Instagram, каде објави емотивна снимка од првите заеднички моменти со бебето. Поранешната инструкторка по јога на 38 години го роди седмото дете, откако претходно во 2019 година имаше два спонтани абортуси. Во септември, 2020 година го роди синот Едуардо, додека во февруари, 2021 година преку сурогат мајка Хиларија и Алек станаа родители на Марија Лучија Викторија.

Денес, најстарото има 9 години, а најмалото 18 месеци. Сега нивното семејство се прошири со пристигнувањето на Иларија Каталина Ирена. Во брак се од 2012 година, по врска што траеше помалку од година. Во јуни одбележаа 10-годишнина од бракот.

Брачната двојка важи за една од најстабилните во Холивуд. И двајцата се успешни и остварени во професиите и уживаат во одгледувањето на нивните деца и богатството што го имаат.

реклама

Ангелов бара кружен тек кај збунувачката крстосница со чести сообраќајки во Аеродром

Read more

Тројца исчезнати туристи во Грција најдени мртви

Read more

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

Тешки бетонски блокови пред паѓање висат од тераса спроти Владата, предупредува ЦУК

Read more

Филм & ТВ

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Read more

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Read more

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Read more
 

Сцена

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе
  • play_arrow

Фан ја тужи Мадона поради премногу експлицитен настап: Изложеност на порнографија без предупредување

Читај повеќе

Уште едно од децата на Анџелина Џоли и Бред Пит се откажува од презимето

Читај повеќе

Лени Кравиц откри дека е во целибат девет години

Читај повеќе