Хиларија и Алек Болдвин го добија седмото дете

Холивудскиот актер Алек Болдвин во 64 година од животот по осми пат стана татко, со сопругата Хиларија станаа родители на уште една ќерка.

Хиларија се породи на 22 септември и на свет го донесе нивното седмо заедничко дете. Болдвин од првиот брак со Ким Бесинџер има 26-годишна ќерка.

Среќната мајка веста ја сподели на Instagram, каде објави емотивна снимка од првите заеднички моменти со бебето. Поранешната инструкторка по јога на 38 години го роди седмото дете, откако претходно во 2019 година имаше два спонтани абортуси. Во септември, 2020 година го роди синот Едуардо, додека во февруари, 2021 година преку сурогат мајка Хиларија и Алек станаа родители на Марија Лучија Викторија.

Денес, најстарото има 9 години, а најмалото 18 месеци. Сега нивното семејство се прошири со пристигнувањето на Иларија Каталина Ирена. Во брак се од 2012 година, по врска што траеше помалку од година. Во јуни одбележаа 10-годишнина од бракот.

Брачната двојка важи за една од најстабилните во Холивуд. И двајцата се успешни и остварени во професиите и уживаат во одгледувањето на нивните деца и богатството што го имаат.

реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Филм & ТВ

Харисон Форд е подмладен во трејлерот за „Indiana Jones 5“

Read more

Прв тизер трејлер за документарецот на Хари и Меган за Netflix

Read more

Објавен трејлер за цртаниот „Super Mario Bros.“

Read more

Џулија Робертс објави ретка фотографија од нејзините 18-годишни близнаци

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Харисон Форд е подмладен во трејлерот за „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Кање Вест повторно блокиран на Twitter

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер трејлер за документарецот на Хари и Меган за Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за цртаниот „Super Mario Bros.“

Читај повеќе

Џулија Робертс објави ретка фотографија од нејзините 18-годишни близнаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Џена Ортега стана Wednesday?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе гледаме на Netflix во декември?

Читај повеќе

Ќерката на Кетрин Зита-Џонс и Мајкл Даглас порасна во убавица

Читај повеќе
  • play_arrow

Истиот подрум, нова генерација: Погледнете го трејлерот за That ’90s Show

Читај повеќе