Хит видео: Како Русин за секунда чисти снег од автомобил

Ретки се оние кои уживаат во чистењето на снегот од возилата на минусни температури. Но, тоа е неизбежна работа која го чека секој возач кој го оставил возилото на снег, особено во студената Русија.

Луѓето успеваат на различни начини да го отстранат досадниот снег од автомобилите. До каде може да оди креативноста потврдува еден Русин кој буквално за една секунда отстрани големи количества снег од својата Lada Samara.

Иако главниот протагонист на ова видео е полураспаднатата Lada Samara, сепак за оваа нова „техника“ на чистење снег мора да имате еден посебен систем.

Погледнете (со вклучен звук) како „функционира“ овој посебен метод.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by LATR (@lookatthisrussian)

реклама

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Сондата Voyager 1 на НАСА има мистериозен проблем

Read more

Фудбалерка пронајдена мртва, сопругот го призна убиството: Бог ми кажа да ја убијам

Read more

Светот се распаѓа, никогаш не било полошо

Read more

Чек дис аут

Најголемата лага на ЦИА од Студената војна со СССР

Read more

Едноставен трик како да го задржите свежиот мирис на облеката по перење

Read more

Најдоброто видео за ловење риби што сте го виделе досега

Read more

Природни феномени што ги виделе само 1% од луѓето

Read more
 

Магазин

Како можете да препознаете дали сте зависни од социјалните мрежи?

Читај повеќе

Кои суплементи и лекови не треба да ги пиете заедно?

Читај повеќе

Митови и вистини за зелениот лиснат зеленчук

Читај повеќе

Смирување со бившиот: Добра идеја или рецепт за главоболка?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да препознаете дали нивото на стрес ви е „надвор од нормала“?

Читај повеќе
  • play_arrow

10 најдобри вежби за поттикнување раст на мускулите

Читај повеќе

Најголемата лага на ЦИА од Студената војна со СССР

Читај повеќе

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои само глумат дека се фини

Читај повеќе