Хоакин Феникс и Руни Мара станаа родители

Оскаровецот Хоакин Феникс и неговата партнерка Руни Мара станаа родители.

Веста за приновата ја откри режисерот Виктор Косаковски во текот на говорот на Филмскиот фестивал во Цирих. Режисерот рече дека Хоакин Феникс не е присутен на претставувањето на филмот „Gunda“, чиј продуцент е, бидејќи неодамна добил дете.

„Тој стана татко на прекрасен син на кој му го даде името Ривер“, изјави режисерот.

Името е по Ривер Феникс, трагично загинатиот брат на Хоакин кој беше холивудска ѕвезда. Почина на 23-годишна возраст од предозирање со комбинација од кокаин и хероин, пишува Independent.

Токму Хоакин беше тој кој повика брза помош кога брат му се онесвести пред клуб, а тој повик подоцна беше објавен во бројни медиуми. За жал, лекарите не успеаја да го спасат Ривер.

Веста за тоа дека Руни Мара и Хоакин Феникс го очекуваат своето прво заедничко дете беше објавена во мај годинава.

URL
реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Осум знаци кои укажуваат на недостаток на витамин Д во организмот

Read more

Германија затвора сè, освен градинките и училиштата

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

Живот

Опасна мисија во Чернобил: Како Spot се снајде при услови на радијација?

Read more

10 начини на кои пандемијата ќе ги промени луѓето и човештвото

Read more

Хороскопски знаци кои најмногу зеленеат од љубомора

Read more

Eмили Рајтаковски е бремена: Детето само ќе каже кој пол е

Read more

Магазин

Како природно да го намалите високиот крвен притисок?

Читај повеќе
  • play_arrow

Опасна мисија во Чернобил: Како Spot се снајде при услови на радијација?

Читај повеќе
  • filter

Не англиско, најголемиот број Американци имаат ирско потекло

Читај повеќе
  • play_arrow

Вистински чувар: Питбул трениран да заштитува деца

Читај повеќе
  • play_arrow

Пробајте го најдобриот и најлесниот рецепт за пилешки крилца

Читај повеќе

Во кој период од животот сексот е најдобар?

Читај повеќе

Пет заблуди за неверството

Читај повеќе
  • play_arrow

Почна изградбата на најдолгиот подводен тунел во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Вежби за затегнати стомачни мускули со тегови

Читај повеќе