Холивудски ковидиот: Брус Вилис исфрлен од аптека бидејќи одбил да стави маска

Актерот Брус Вилис бил исфрлен од аптека вчера, откако одбил да носи маска во објектот.

Според странските медиуми, луѓето во аптеката биле вознемирени затоа што Вилис (65) не носел маска. Актерот имал шал ставен околу вратот.

Ѕвездата на филмот „Die Hard“ (Умри машки), кој беше фотографиран во аптеката без маска, го напуштил објектот со празни раце откако менаџерите му рекле дека не може да биде услужен ако не носи маска.

Вилис подоцна преку неговиот ПР агент се извини за инцидентот, велејќи дека било „погрешна одлука“ да не стави маска и порача:

„Бидете безбедни и да продолжиме да носиме маски“.

Округот Лос Анџелес, епицентарот на КОРОНА кризата во Калифорнија, надмина 10.000 смртни случаи од COVID-19.

Јавноста изрази загриженост дека со ваквиот потег, Вилис се покажал како антимаскер – човек кој одбива да носи заштитна маска за време на пандемија - додека поголемиот дел од Холивуд активно лобира за следење на мерките и препораките за заштита од коронавирусот. Некои дури и го нарекоа „ковидиот“ - човек кој одбива да верува во коронавирусот и да се заштити од зараза.

URL

Актерот поголемиот дел од КОРОНА-кризата го помина во карантин со неговата поранешна сопруга Деми Мур и нивните возрасни деца во семејната куќа во Ајдахо.

реклама

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Филм & ТВ

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Read more

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Дали песна за возачка дозвола ќе биде песната на 2021? Веќе руши рекорди

Читај повеќе

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Читај повеќе
  • play_arrow

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Читај повеќе

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Читај повеќе

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Читај повеќе

Скандалот зеде данок: Арми Хамер се повлече од „Shotgun Wedding“

Читај повеќе

Сара Климоска е една од европските Ѕвезди во подем за 2021

Читај повеќе

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Читај повеќе