Холивудските убавици откриваат: Кој е мојот најлош филмски бакнеж?

Холивудските русокоси Кејт Хадсон (41) и Гвинет Палтроу (48) открија дека филмските бакнежи со некои од нивните колеги навистина не биле за паметење. Барем не по добро.

Некои од бакнежите што ги размениле во името на филмски улоги биле толку разочарувачки што им останале врежани во сеќавањето.

„Искрено, имам чувство дека никогаш не сум имала совршен филмски бакнеж“, рече Хадсон како гостинка на подкастот на Палтроу, The Goop Podcast.

Потоа, таа го спомена својот колега со кого глумеше во филмовите „How to Lose a Guy in 10 Days“ (2003) и во „Fool’s Gold“ пет години подоцна – Метју Меконахи.

Remote video URL

„Кога се бакнавме во Fool’s Gold, стоевме во океанот, имавме авионска несреќа, а тој имаше плунка на лицето“, рече познатата актерка.

Палтроу ја праша дали повеќе го чувствува како брат, отколку како некој со кој би можела да биде во романтична врска, на што Хадсон рече дека се чувствува така понекогаш, но не секогаш.

Потоа и Палтроу се отвори и рече дека кога се бакнувала со Роберт Дауни Џуниор се чувствувала како да се бакнува со брат.

„Со Роберт, кога го бакнав, си реков „А бе ајде, ова е буквално како да го бакнувам брат ми!“

Хадсон сепак кажа и кој актер го поминал „тестот“ – Били Крадап со кој играше во „Almost Famous“ (2000).

Уште една позната холивудска русокоса – Шерон Стоун – неодамна зборуваше за тоа кој од нејзините колеги најдобро се бакнува.

Актерката како гостинка во една емисија одговори на прашањето на гледачите и се чини дека не мораше многу да размислува, бидејќи беше прилично сигурна во нејзиниот одговор.

„Роберт де Ниро дефинитивно најдобро се бакнува. Да, Боб е далеку пред сите други“, рече Стоун.

Како што објасни таа, причината за ваквиот одговор е и фактот дека имала многу почит кон него уште пред да соработуваат заедно, пренесува британски Mirror.

„Му се восхитував најмногу од сите актери. Сакав да бидам како него цела моја кариера. Можеби затоа бакнувањето со него беше одличен момент за мене. Бев лудо заљубена во него како актерka, па веројатно можеше да ме чукне по глава со чекан и јас да речам дека тоа е супер“, се пошегува актерката.

Remote video URL

Де Ниро „победи“ во силна конкуренција – Стоун работела со некои од најпознатите „шармери“ во Холивуд, како Силвестер Сталоне, Мајкл Даглас и Арнолд Шварценегер.

„Не можам да споредувам никој друг со Де Ниро. Во споредба со него, сè друго е млако“, рече 62-годишната Стоун.

А како Де Ниро реагираше на оваа вест?

Remote video URL
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Филм & ТВ

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Read more

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе