Хорор повреда: Швајцарски скијач доживеа страшна несреќа при скијање

На легендарната патека Штрејф во Кицбил се случи страшна несреќа при која 26-годишниот швајцарски скијач Урс Крунбил изгуби рамнотежа и доживеа страшен пад. Тој леташе десетина метри при брзина од скоро 150 км/час.

По падот, тој остана неподвижен на патеката. Веднаш интервенираа медицинските лица, а младиот скијач со хеликоптер беше пренесен во болница.

Првите информации говорат дека Крунбил доживеал тешка повреда на главата и дека не е во состојба да зборува.

Пред него, тежок пад доживеа и Американецот Рајан Кокран-Сигл, но трката набргу беше продолжена.

реклама

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Read more

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Останати спортови

Тајгер Вудс се разбуди од операцијата по страшната сообраќајна несреќа

Read more

Македонските скијачи не се пласираа на утрешната завршница во Кортина

Read more

Македонските скијачи денеска настапуваат на СП во Кортина д'Ампецо

Read more

Сами си го бараа: Хабиб ја истрола Барса на Instagram

Read more
 

Спорт

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Читај повеќе

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Читај повеќе

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе