Хороскопски двојки кои лесно стануваат „другари за секс“

Не е тајна дека има луѓе кои имаат „пријатели со бенефиции“ или „другари за секс“.

Уживаат во таква врска, се поклопуваат енергично, но има парови кои секогаш се на прагот да влезат во таква врска.

Сепак, брзо сфаќаат дека уништиле сè и дека дружењето било многу подобро од преминувањето на границата.

Ако вие и вашиот пријател сте родени во следниве хороскопски двојки, подобро држете се до пријателскиот однос:

ОВЕН И ЛАВ

Овие два знака се карактеризираат со силна енергија и луѓето родени во нив често се најдобри пријатели. Одлично се согласуваат, сакаат авантури, предизвици и натпревари, поради што лесно можат да ја поминат границата. За некои врската успева, но повеќето сфаќаат дека непотребно ја разнишале пријателската врска.

БЛИЗНАЦИ И ВОДОЛИЈА

Луѓето во овие знаци се многу социјални. Добро се согласуваат како пријатели, а најголемиот проблем е што и двата знака се склони да истражуваат нови идеи и потфати. Близнаците и Водолиите можат да се обидат да бидат секс-другари од чиста љубопитност, особено затоа што уживаат во длабоки разговори. Сепак, астролозите не ја советуваат оваа комбинација во љубовта.

ЛАВ И СТРЕЛЕЦ

Оваа комбинација на огнени знаци обично создава пријателство кое е полно со енергија и забава. И двата знака се отворени, искрени и ентузијасти, па често се договараат за заеднички интереси и активности.

ДЕВИЦА И ЈАРЕЦ

Овие знаци се карактеризираат со практичност, организираност и работна етика. И двата знака ја ценат сигурноста и лојалноста во пријателството, што може да ја зајакне нивната врска. Токму поради тоа, во одреден момент можат да помислат дека нивниот најдобар пријател е идеалниот партнер, а потоа да сфатат дека сè било подобро кога биле пријатели.

Тагови
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

При полициска акција на наплатна рампа кај Тетово запленето големо количество дрога

Read more

Љубов и секс

Има три начини на кои луѓето гледаат порно, само еден е здрав

Read more

Како да ги прифатите мааните на вашиот партнер?

Read more

Студија одговори на вечното прашање: Дали мажите и жените можат да бидат „само пријатели“?

Read more

Зошто мажите глумат оргазам?

Read more
 

Магазин

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Читај повеќе

Идеја за посен ручек: Полнети тиквички

Читај повеќе

Може ли вежбањето дома без опрема да даде добри резултати?

Читај повеќе

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зебра избегала од зоо во Сеул и со часови талкала низ градот

Читај повеќе

Како вашите омилени сосови ви го саботираат процесот на слабеење?

Читај повеќе

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Читај повеќе

Најчести грешки што ги правиме во одгледувањето растенија

Читај повеќе

Има три начини на кои луѓето гледаат порно, само еден е здрав

Читај повеќе