Хороскопски знаци кои имаат среќа во љубовта

Некои хороскопски знаци имаат посебна среќа во љубовта, пишува Your Tango.

Еве на кои хороскопски знаци ѕвездите им се наклонети кога станува збор за романса и совршен избор на партнер.

1. Јарец

Јарците се познати по тоа што се особено внимателни, изгледа како да имаат шесто чуло кога станува збор за љубовта. Тие добро ги проучуваат луѓето и прават разлика меѓу оние кои се преправаат дека се добри личности и оние кои тоа навистина се. Имаат чудна смисла за хумор и истото го бараат кај партнерот. Покрај себе сакаат личност од која ќе имаат поддршка во кризни времиња, некој со кој ќе можат да се насмеат и со кого ќе минат квалитетно време. Кога Јарецот бира, тоа го прави мудро.

2. Риби

Многу се романтични и важат за големи љубовџии, но се водат според интуицијата. Го слушаат инстинктот и знаат да одберат совршен партнер. Од друга страна, кога ќе го занемарат инстинктот и слушаат совети од други, најчесто прават погрешен избор.

3. Девица

Девиците имаат одличен вкус кога станува збор за избор на партнер, тие се сензибилни, паметни и учат од сопствените грешки. Го следат своето срце и за сè имаат факти. Оние кои почнале врска со Девица обично не се свесни дека тој период е почеток на тест период бидејќи овој хороскопски знак вистински ќе се посвети на партнерот откако во него ќе пронајде сè што бара.

4. Бик

Биковите имаат совршен вкус за сè, па и за партнери. Добро умеат да ги прочитаат луѓето па по првата средба ги разгледуваат негативните и позитивните страни на личноста за да одлучат дали воопшто ќе има втор состанок. Тие ништо не прават без добро да размислат, сакаат или сè или ништо, но не бараат совршенство.

5. Рак

Љубовта и семејството се најважни за Раковите па внимателно бираат партнер. За нив, совршениот партнер треба да биде внимателен, емпатичен, креативен. Не трошат време на некој кој не е совршен. Кога се во врска, Раковите се посветуваат максимално себеси.

6. Водолија

Не ги искажува лесно емоциите, ниту ќе ви даде до знаење дека му се допаѓате. Сепак, Водолијата е еден од најинтелигентните знаци и поради тоа често знае да избере партнер кој му одговара. Неговиот партнер мора да биде интелигентен, забавен, фин, креативен, секси и многу љубопитен.

реклама

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

Read more

За јавните личности и приватните газиња

Read more

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more

Љубов и секс

Пет работи што мажот ги прави за време на секс, а кои покажуваат дека те сака

Read more

Колку би требало да трае сексуалниот однос?

Read more

Три хороскопски знаци кои најлесно простуваат неверство

Read more

Три хороскопски знаци кои не поднесуваат апстиненција

Read more

Магазин

  • play_arrow

Египет го кани Маск лично да се увери како се градени пирамидите

Читај повеќе

Копала тунел за син ѝ да избега од затвор

Читај повеќе
  • play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Читај повеќе
  • filter

Туристичките места пливаат во отпад: Каде да се впери прстот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Читај повеќе
  • filter

Промени кои може да ги направите уште денеска за позелена иднина

Читај повеќе
  • play_arrow

Ретро разладување: Зошто треба да си купите фрижидер?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тепачка во авион: Патници уапсени откако пијани одбивале да носат маски

Читај повеќе

Филипче: Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет

Читај повеќе