Хороскопски знаци кои лошо прифаќаат критика и веднаш се навредуваат

Има луѓе кои ја ценат конструктивната критика и ја користат за свое лично подобрување. Од друга страна, има луѓе кои никако не можат да ги поднесат и сè доживуваат премногу лично, поради што е мора околу нив да се однесуваме со претпазливост. 

Овие три хороскопски знаци никогаш не можат да ги сфатат и прифатат критиките на вистински начин и лесно се навредуваат:

Лав

Лавовите се убедени дека се најдобри во сè и дека никогаш не може да згрешат или да направат нешто лошо. Токму затоа не трпат критика и најчесто ја доживуваат како напад. Во критиката не гледаат совети и насоки кои може да им помогнат, туку ги толкуваат како туѓа завист или злоба. Нивното его е преголемо за да ја ценат критиката и да препознаат во него нешто друго освен провокација и напад.

Рак

Раковите секогаш се трудат да ги усреќат сите околу себе, па секоја критика директно ги удира во срце. Кога некој ќе им упати тоа им е тешко бидејќи чувствуваат дека не успеале и дека не биле доволно добри. Тогаш најчесто се повлекуваат во себе и избегнуваат секаква комуникација додека не размислат за сè во мир. Долго време им треба да го преболат тоа.

Вага

Вагите не сакаат да бидат критикувани и веднаш стануваат дефанзивни. Тешко ги прифаќаат критиките, особено ако се насочени на директен и нималку суптилен начин. Тие се толерантни, љубезни, внимателни и не сакаат да ги критикуваат другите, па сакаат да бидат третирани на ист начин. Ако навистина треба да ги критикувате луѓето родени во овој знак, направете го тоа на најљубезен можен начин и со што поголема тактичност.

реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Живот

Видови храна кои при замрзнување го губат хранливиот квалитет

Read more

Пари, нов стан, запросување - три хороскопски знаци со најмногу среќа во октомври

Read more

Маките кои денешните тинејџери тешко можат да ги сфатат

Read more

Интроверт или екстроверт – начинот на кој се изразувате ве разоткрива

Read more
 

Магазин

Осаменоста може да ве убие, тврдат научници

Читај повеќе
  • play_arrow

Китови-убијци снимени во лов на голема бела ајкула

Читај повеќе

Зошто треба почесто да јадете сладок компир?

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најопасни спортски арени во светот

Читај повеќе

Видови храна кои при замрзнување го губат хранливиот квалитет

Читај повеќе

Каков тренинг да изберете во зависност од возраста?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тату артисти открија кој подобро поднесува болка - мажите или жените

Читај повеќе

Реагирајте навреме: Шест симптоми на рак на дојка кои не треба да ги игнорирате

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за ручек: Пржено бело месо со компири

Читај повеќе