Хороскопски знаци кои меѓусебно тешко се поднесуваат

Секој хороскопски знак си има посебни карактерни црти, а некои едноставно не се совпаѓаат заедно.

Постојат хороскопски знаци кои тешко се поднесуваат меѓу себе, особено кога станува збор за комуникацијата, пишува Your Tango.

Дознајте со кои знаци тешко ќе најдете заеднички јазик:

1. Близнаци и Близнаци

Ова е знак кој навистина тешко може да излезе „сам со себе“ на крај. Во себе Близнаците носат два карактера и постојано се на границата меѓу нормалното и лудоста.

Кога два Близнаци ќе се спојат пред нив се две можни ситуации – или ќе бидат најдобри пријатели или најлоши непријатели. Нема златна средина кај нив.

2. Скорпија и Водолија

Скорпиите немаат баш многу пријатели во Зодијакот, тие се едноставно такви какви што се. Но, ако треба да се издвои еден знак што Скорпијата тешко може да го поднесе, тогаш тоа би било Водолијата.

Проблемот е во тоа што Водолиите се премногу опуштени, со отворен ум и молчаливи, а тоа ги излудува Скорпиите. Нивната нетрпеливост е обострана, и Водолијата подеднакво не може да ги поднесе Скорпиите.

3. Вага и Овен

Вагите сакаат да мечтаат и во нивниот свет сè е убаво и во рамнотежа. Во оваа комбинација доаѓа до судир на светови, бидејќи Вагата е знак што сака да го одржи мирот, додека Овенот е тврдоглав и секогаш тој мора да е во право.

Иако се често непријатели, сепак се почитуваат меѓусебно бидејќи се разбираат на начин што другите знаци не можат да го сфатат.

4. Лав и Бик

Иако Лавот и Бикот може да имаат добра љубовна врска бидејќи спротивностите се привлекуваат, сепак е потешко да одржат пријателство.

Потребата на Лавот да биде лојален се спротивставува на потребата на Бикот да направи сè што мора за да го добие тоа што го сака.

Покрај тоа, храброста на Лавот и тврдоглавоста на Бикот не се добра комбинација, во исто време се многу слични и многу различни.

5. Рак и Риба

И двата знаци се многу чувствителни, па дури и пречувствителни. Поради тоа веднаш би помислиле дека се идеални еден за друг, но не се.

Се разликуваат по тоа како се носат со своите чувства. Додека Ракот чувствата ги крие и ги чува длабоко во себе, Рибите не се срамат да покажат што мислат и како се чувствуваат во кој било момент.

Поради тоа овие два знаци често не можат да се трпат еден со друг поради начинот на кој се носат со емоциите.

6. Овен и Овен

Освен Близнаците, и Овните тешко се поднесуваат „себеси“.

Замислете ситуација во која два Овни ќе се скараат околу нешто, на сите им е јасно дека ниту еден нема да попушти и да признае дека е виновен, а тоа води кон целосна катастрофа.

Во состојба се да се караат и да се „пецкаат“ меѓусебно со децении.

реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Интересот за вакцинација се зголемува, вчера вакцинирани 14.976 граѓани

Read more

Ескалираа судирите меѓу Израел и Хамас, најмалку 40 мртви

Read more

Кладилничарски идиот на денот

Read more

Живот

Колку шуми природно се обновиле во изминативе 20 години?

Read more

Трите хороскопски знаци кои со годините стануваат сè поубави

Read more

Седум причини зошто луѓето родени во мај се посебни

Read more

Производи за вашиот дом и градина со попусти до -30%

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Пловечки тенк – најновото чудо што доаѓа од Индонезија

Читај повеќе

Колку шуми природно се обновиле во изминативе 20 години?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Путин со 7 гола ја реши Ноќната Хокеј Лига

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не користите сапун 1 месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Читај повеќе

Јасни знаци дека ви недостига витамин Б

Читај повеќе

Пет корисни совети како да ја вратите страста во врската

Читај повеќе

Рецепт на денот: Макарони со пилешко во крем сос

Читај повеќе

Кладилничарски идиот на денот

Читај повеќе