Хороскопски знаци кои најчесто ги изневеруваат своите партнери

За појава на неверство во некоја врска постојат повеќе причини како желбите за авантура, промени низ животот или врската, напорната работа и слично. Тоа се само дел од ситуациите кои може да доведат до неверство.

Но, некои хороскопски знаци се покажале како повеќе неверни од другите, а нивната наклонетост кон прељуба едноставно е во нивната природа.

Еве за кои хороскопски знаци станува збор.

Овен

Овните се лојални партнери, освен ако со годините нивниот партнер или партнерка мака мачи со комуникацијата или ги изневери на некој начин. Тие не сакаат стагнација, уживаат во промени и истото го очекуваат од партнерот.

Кога Овенот ќе изневери тоа повеќе е поради некој внатрешен конфликт отколку од желбата да го повреди својот партнер. Иако ова не важи за сите припадници на овој знак, едно е сигурно. На Овенот му е потребен партнер кој му е дораснат на неговото темпо на живот.

Јарец

Јарците се неверојатно лојални и предани, но со текот на времето може да се променат и тоа влијае на нивната врска. Јарците сакаат во текот на животот да постигнат голем успех во кариерата и да си обезбедат лесен и удобен живот. Додека тоа не го остварат, сè друго е во втор план.

Ако немаат поддршка од партнерот кон патот на тоа остварување, Јарците најверојатно ќе се свртат кон изневерување. Специфично за нив е што не им е толку важно физичкото неверство туку емотивното, а тоа најмногу ги повредува луѓето со кои се во врска.

Водолија

Иако спаѓаат во постабилните знаци, секогаш привлечните Водолии неверојатно се чувствителни на средовечната криза. Ним им се потребни многу возбуди во животот, а кога ги нема, ќе почнат да ги бараат од страна.

За да спречите Водолија да направи неверство потребно е да го задржите нејзиниот интерес. На Водолиите им се потребни свежина и љубопитност во врската за да не застранат каде што не треба.

реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Осум знаци кои укажуваат на недостаток на витамин Д во организмот

Read more

Германија затвора сè, освен градинките и училиштата

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

Љубов и секс

Жените тешко им одолеваат на мажите родени во овие хороскопски знаци

Read more

Во кој период од животот сексот е најдобар?

Read more

Пет заблуди за неверството

Read more

Како да знаете дали некој флертува со вас?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Рецепт за топло чоколадо што мора да го пробате

Читај повеќе

Жените тешко им одолеваат на мажите родени во овие хороскопски знаци

Читај повеќе

Како природно да го намалите високиот крвен притисок?

Читај повеќе
  • play_arrow

Опасна мисија во Чернобил: Како Spot се снајде при услови на радијација?

Читај повеќе
  • filter

Не англиско, најголемиот број Американци имаат ирско потекло

Читај повеќе
  • play_arrow

Вистински чувар: Питбул трениран да заштитува деца

Читај повеќе
  • play_arrow

Пробајте го најдобриот и најлесниот рецепт за пилешки крилца

Читај повеќе

Во кој период од животот сексот е најдобар?

Читај повеќе

Пет заблуди за неверството

Читај повеќе