Хороскопски знаци кои најлесно ги освојуваат женските срца

И додека некои мажи воопшто не умеат со жени, други многу лесно можат да ја освојат секоја што ќе посакаат. Тие, едноставно, се вешти во флертување.

Според астрологијата, највештите заводници се раѓаат во овие хороскопски знаци:

Овен

Сакаат да бидат мачо мажи на сите животни полиња, па и во љубовта. Освојуваат со класичен, директен пристап, без обиколувања. Мажите родени во овој знак на партнерката ѝ овозможуваат возбуда и задоволство какво што посакува.

Лав

Лавовите по природа се вљубени во самите себе и полни се со самодоверба која не ја кријат. Тие без проблеми можат да освојат жена. Ако е потребно, со недели ќе се трудат околу неа, но со упорноста и стилот ќе успеат да ја освојат. И во кревет овој маж е великодушен, но истото го очекуваат и од партнерката. Лавот дава, но и бара обожување.

Вага

Мажот Вага ќе ве освои со стилот и шармот. Ужива во интимните моменти со партнерката и сака од неа да слуша нежни зборови. Овие мажи се добри љубовници и бараат партнерка која ќе може во сè да ги следи.

Скорпија

Скорпиите важат за совршени љубовници и многу жени имаат романтични мечти за таков љубовник, но малкумина можат да одат во чекор со нив. Тие со неверојатна леснотија и брзина го освојуваат женското срце, но секој обид за интимен разговор нема да им биде пријатен. Не се отвораат лесно. Сепак, сексот со нив е повеќе од идеален.

Стрелец

Ако му се допаднете на некој Стрелец, ќе направи сè за да ве освои. Ќе имате чувство како да сте вие единствената жена која ја посакува. Ќе ги задоволи важите сексуални желби со леснотија, но колку и да се искрени и одлучни, понекогаш се безобѕирни па добро е да бидете внимателни.

реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more

Живот

Шокантна трансформација на актер пред и по негово отрезнување

Read more

Топ 10 европски градови кои треба да ги посетите кога ќе се отворат границите

Read more

Поранешна манекенка го обвини Доналд Трамп за сексуално вознемирување

Read more

Три хороскопски знаци кои најлесно простуваат

Read more

Магазин

Брзо и вкусно: Шпагети со зеленчук и пармезан

Читај повеќе

Штетни и бесмислени: Најлошите совети за исхрана

Читај повеќе

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Читај повеќе

Идеја за појадок: Ролнички со цимет

Читај повеќе
  • play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Читај повеќе
  • filter

Како денес изгледа момчето од Kinder чоколадо?

Читај повеќе
  • play_arrow

Не, не е житарка: Зошто треба да почнете да јадете хелда секој ден?

Читај повеќе
  • play_arrow

Уште ова фалеше - риби играат фудбал

Читај повеќе
  • play_arrow

Шокантна трансформација на актер пред и по негово отрезнување

Читај повеќе