Хороскопски знаци кои најмалку си одговараат и најчесто се разделуваат

Одредени хороскопски знаци не се компатибилни поради што често се соочуваат со проблеми во врската.

Овие знаци имаат сосема различни карактери и треба добро да размислат пред да започнат каква било врска.

Овен и Риби

Овенот е енергичен, одлучен и искрен во секој момент. Од таа причина, тој е совршен лидер. Од друга страна, Рибите се многу емотивни и се ставаат на срце. Тежнеат кон совршена љубов и поради тоа Овенот го доживуваат како тежок и емотивно исцрпувачки карактер.

Лав и Бик

Ова се двата најтврдоглави хороскопски знаци. Скоро е невозможно да се согласат. Лавот по природа сака секогаш да биде во центарот на вниманието, а Бикот има побавен и порелаксиран пристап на животот. Единствена заедничка работа им е склоноста кон материјални работи. Но, сепак и тоа не е доволно за да успее нивната врска.

Близнаци и Скорпија

Близнаците се исклучително комуникативен знак. Постојано се во потрага по нови пријатели и не се срамат да покажат што чувствуваат. Но, Скорпиите се љубоморни и манипулативни, а тоа може да доведе до крај на врската.

реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more

Љубов и секс

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Read more

Брак, развод, враќање на бившите: Три знака ќе имаат тежок љубовен август

Read more

Дали врската со работохоличар има иднина?

Read more

Како полесно да го преболите раскинувањето?

Read more
 

Магазин

  • filter

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Читај повеќе

Пиењето алкохол за ХИВ позитивните може да значи смрт

Читај повеќе

Мусака со тиквички и топен кашкавал

Читај повеќе

Пет навики кои го забавуваат губењето маснотии во пределот на стомакот

Читај повеќе
  • play_arrow

20-минутни вежби за задник со Памела Рајф

Читај повеќе

Дали детето ви е разгалено?

Читај повеќе

Три совети како без проблем да се вратите во форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Читај повеќе
  • play_arrow

Како најлесно да ги средите каблите во домот?

Читај повеќе