Хороскопски знаци кои не умеат да се извинат

За некои луѓе е проблем да се извинат и тоа не им е лесно да го направат. Иако се чувствуваат лошо поради нивните постапки, едноставно не можат да ги изразат своите емоции.

Извинувањето не нè прави послаби, туку е знак на емоционална интелигенција и зрелост. Според астрологијата одредени хороскопски знаци едноставно не умеат да кажат „извини“.

Близнаци

Не дека Близнаците намерно не се извинуваат, тие се многу активни и можат брзо да продолжат понатаму.  Очекуваат и другата страна да го стори истото. Близнаците едноставно забораваат дека должат извинување некому.

Стрелец

Овој хороскопски знак тешко умее со зборови да ги изрази своите емоции. Наместо тоа, истото го прави со постапките. Попрво ќе ви купи подарок или ќе ве однесе на вечера или на шопинг, отколку да каже „извини“. Многу се добри во комуникација, па можат да измислат различни варијанти на извинување, но всушност никогаш тоа не го кажуваат.

Водолија

Навистина не е добро да очекувате извинување од Водолија, освен ако не направиле нешто исклучително сериозно. Инаку, во поголем дел од времето мислат дека за сè се во право.

Јарец

Прилично се тврдоглави и поради тоа  им е тешко да се извинат. Не дека не се каат, само им е потребно време да ја прифатат грешката. Мислат дека извинувањето ќе ги дефинира како ранлива личност. Наместо тоа, се извинуваат преку постапките.

Скорпија

Ќе се извини само кога не е во право. Во спротивно, нема лесно да се извини за некои помали работи. Тие не се извинуваат, туку само го расчистуваат недоразбирањето и ги откриваат своите вистински чувства бидејќи во односот најважна им е искреноста.

реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Живот

Видови храна кои при замрзнување го губат хранливиот квалитет

Read more

Пари, нов стан, запросување - три хороскопски знаци со најмногу среќа во октомври

Read more

Маките кои денешните тинејџери тешко можат да ги сфатат

Read more

Интроверт или екстроверт – начинот на кој се изразувате ве разоткрива

Read more
 

Магазин

Осаменоста може да ве убие, тврдат научници

Читај повеќе
  • play_arrow

Китови-убијци снимени во лов на голема бела ајкула

Читај повеќе

Зошто треба почесто да јадете сладок компир?

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најопасни спортски арени во светот

Читај повеќе

Видови храна кои при замрзнување го губат хранливиот квалитет

Читај повеќе

Каков тренинг да изберете во зависност од возраста?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тату артисти открија кој подобро поднесува болка - мажите или жените

Читај повеќе

Реагирајте навреме: Шест симптоми на рак на дојка кои не треба да ги игнорирате

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за ручек: Пржено бело месо со компири

Читај повеќе