Хороскопски знаци кои не умеат да се извинат

За некои луѓе е проблем да се извинат и тоа не им е лесно да го направат. Иако се чувствуваат лошо поради нивните постапки, едноставно не можат да ги изразат своите емоции.

Извинувањето не нè прави послаби, туку е знак на емоционална интелигенција и зрелост. Според астрологијата одредени хороскопски знаци едноставно не умеат да кажат „извини“.

Близнаци

Не дека Близнаците намерно не се извинуваат, тие се многу активни и можат брзо да продолжат понатаму.  Очекуваат и другата страна да го стори истото. Близнаците едноставно забораваат дека должат извинување некому.

Стрелец

Овој хороскопски знак тешко умее со зборови да ги изрази своите емоции. Наместо тоа, истото го прави со постапките. Попрво ќе ви купи подарок или ќе ве однесе на вечера или на шопинг, отколку да каже „извини“. Многу се добри во комуникација, па можат да измислат различни варијанти на извинување, но всушност никогаш тоа не го кажуваат.

Водолија

Навистина не е добро да очекувате извинување од Водолија, освен ако не направиле нешто исклучително сериозно. Инаку, во поголем дел од времето мислат дека за сè се во право.

Јарец

Прилично се тврдоглави и поради тоа  им е тешко да се извинат. Не дека не се каат, само им е потребно време да ја прифатат грешката. Мислат дека извинувањето ќе ги дефинира како ранлива личност. Наместо тоа, се извинуваат преку постапките.

Скорпија

Ќе се извини само кога не е во право. Во спротивно, нема лесно да се извини за некои помали работи. Тие не се извинуваат, туку само го расчистуваат недоразбирањето и ги откриваат своите вистински чувства бидејќи во односот најважна им е искреноста.

реклама

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Живот

Дали треба да го галите вашето куче додека јаде?

Read more

Вечната контроверзност на Хаваи пицата со ананас

Read more

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more
 

Магазин

Дали треба да го галите вашето куче додека јаде?

Читај повеќе
  • filter

Македонските медиуми и споменикот на Волкот во Белград

Читај повеќе

Најкрцкави компири од рерна според Џејми Оливер

Читај повеќе

Кога и што е најдобро да појадуваат луѓето со дијабетес тип 2?

Читај повеќе

Кој има поголема корист од вежбањето - мажите или жените?

Читај повеќе

Вечната контроверзност на Хаваи пицата со ананас

Читај повеќе

Бурек економија

Читај повеќе

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Читај повеќе

Што значат вашите секс соништа?

Читај повеќе