Хороскопски знаци кои не знаат за емоции

Хороскопот открива многу за луѓето и додека сите сакаат да слушаат само за добрата страна на карактерот, многумина не ги признаваат своите лоши особини.

Особено се издвојуваат три хороскопски знаци кај кои е изразена мрачната страна на карактерот. Тие не знаат за емоции, вистински злопамтила се и умеат да претераат во однесувањето.

Но, тоа не е сè.

Скорпија

Често се љубоморни и посесивни, важат за емотивно незрели, лесно се лутат и избувнуваат. Кај нив љубовта многу лесно може да се претвори во омраза, линијата е тенка. Можат да замрзат некого од дното на душата. Не трпат неправди и памтат кога некој ќе им згреши, па не забораваат да се одмаздат во момент кога другиот нема ни да се сеќава што се случило.

Девица

Многу од нив не ја познаваат љубовта, без емоции се, кај нив сè се сведува на физичкиот однос. Исклучително се студени, лесно можат да ви забијат нож во грб, без око да им трепне. Многу се нарцисоидни и сè се врти околу нивниот изглед од кој никогаш не се задоволни, дури и кога се во најдобра форма. Верни се само на себеси.

Јарец

Во нивниот речник не постои зборот „извини“. Може цел живот да живеете со нив, да бидете во брак, а никогаш да не знаете што точно мислат. Не умеат да ги искажат чувствата со зборови. Ако ризикот се зголеми бегаат кај што ќе стигнат. Тешко покажуваат емоции, не знаат ниту да ги дадат, ниту да ги примат.

реклама

Викендот без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Read more

Филипче: Разговараме сите во регионот да ги отвориме границите со исти правила за ПЦР тестовите

Read more

Возевме: Спуст по новата велопатека на Водно

Read more

Швајцарија на референдум гласа за слободното движење со ЕУ

Read more

Живот

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Read more

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Одложен традиционалниот карневал во Рио де Жанеиро

Read more

Магазин

  • play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Читај повеќе

Бесплатни превентивни прегледи по повод Светскиот ден на срцето

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Чизкејк со јагоди

Читај повеќе

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Читај повеќе

Оргазам од 1,8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Читај повеќе

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Читај повеќе

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Читај повеќе

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Читај повеќе

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Читај повеќе