Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Некои луѓе успешно ги распоредуваат парите во текот на месецот, па дури и успеваат да заштедат некој денар. Но, има и такви кои по само неколку дена по платата влегуваат во финансиски проблеми.

Според астрологијата, припадниците на овие четири хороскопски знаци умеат да останат со празни џебови бидејќи едноставно не умеат да располагаат со парите.

1. Вага

Вагите едноставно обожаваат шопинг и неретко умеат да трошат пари на работи кои не им се потребни. Често непромислено трошат пари и веќе кон средината на месецот не им останува од платата.

2. Стрелец

Тие сакаат излегувања, забави и за тоа не штедат пари. Нивните пари најчесто ги трошат за други, но секој нивни трошок е направен без размислување, па брзо остануваат со празен паричник.

3. Лав

За разлика од великодушните Стрелци, Лавовите ги трошат парите исклучиво на себе и тоа најчесто трошат повеќе од тоа што можат да си го дозволат. Максимално уживаат во луксуз и живеат на висока нога, но кога ќе дојде време за плаќање сметки одат во длабок минус.

4. Близнаци

Многу се спонтани и не размислуваат на долги патеки, па тоа дефинитивно ги прави неодговорни. Кога станува збор за пари често се невнимателни и целата плата ја трошат за еден ден.

реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Instagram убавица: Ерјона Сулејмани

Read more

Живот

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Read more

Кои хороскопски знаци важат за уредни, а кои уживаат во хаос?

Read more

Магазин

  • filter

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Читај повеќе

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Читај повеќе
  • play_arrow

Anthenea, првиот пловен луксузен еко-хотел на соларна енергија

Читај повеќе
  • play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Читај повеќе
  • play_arrow

Хормонски дисбаланс кај жените: Како да го решите на природен начин?

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Читај повеќе

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Читај повеќе

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Читај повеќе

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Читај повеќе