Катастрофална комбинација

Хороскопски знаци кои никако не фунционираат заедно

На некои хороскопски знаци не им е судено да бидат заедно.

Според астролозите, станува збор за комбинација од две лица кои се целосно различни и имаат различни желби и потреби, што ја прави нивната врска полна со непријатни предизвици.

Издвојуваат четири парови чија врска може да биде многу стресна.

Овен и Риби

Врската меѓу огнениот Овен и водените Риби може да биде незгодна со оглед на нивните различни карактери. На сочувствителните Риби ќе им смета наметливоста на Овенот, додека пак тој брзо ќе се умори од пасивноста и пречувствителноста на Рибите.

Оваа врска бара премногу труд и компромиси за да успее.

Близнаци и Скорпија

И двата знаци се интелигентни и љубопитни, па можат да водат интересни и стимулативни разговори, но тука завршуваат сличностите. Разиграните Близнаци со постапките постојано ќе ѝ даваат причина за љубомора на Скорпијата, која нема да може тоа да го толерира.

Оваа врска е полна со драми и конфликти, па нема големи шанси за успех.

Лав и Јарец

И овие знаци не се компатибилни. Тие имаат различни погледи кон светот, па уште од самиот почеток ќе биде очигледно дека нивната врска нема многу шанси за успех.

Скромниот и штедлив Јарец нема да го одобрува екстравагантниот и раскошен стил на живот на Лавот, додека на Лавот ќе му недостасува возбуда и акција во оваа врска.

Девица и Стрелец

Иако можат да воспостават добра комуникација и можеби дури и да станат пријатели, треба да застанат тука. Ова е комбинација на двајца луѓе кои немаат заеднички интереси.

Девицата е педантна и организирана личност која планира сè однапред, додека неоптоварениот и безгрижен Стрелец е познат по тоа што живее во дадениот момент.

За двајцата е подобро да бидат со некој кој повеќе ќе им одговара.

реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Ременски за убиената Вања: Таткото прв знаел дека нема да може да се изврши изнудата, Вања била задушена и станала неупотреблив заложник

Read more

Љубов и секс

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more
Кога најмногу уживаме во сексот?

Кога најмногу уживаме во сексот?

Read more

Дали се плашите да излезете од врска во која не сте среќни?

Read more

Љубовен хороскоп од 4 до 10 декември

Read more
 

Магазин

Кривата кула во Болоња треба да се реновира бидејќи може да се урне

Читај повеќе

Која храна мора да ја изедеме истиот ден кога ќе ја зготвиме или отвориме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Водителка покажа среден прст во живо

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пита со компири и пилешко

Читај повеќе

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Читај повеќе

Во кои хороскопски знаци се раѓаат најголемите манипулатори?

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто жените се подобри во мултитаскинг?

Читај повеќе
15 идеи како сами да направите новогодишни украси

15 идеи како сами да направите новогодишни украси

Читај повеќе

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Читај повеќе