Хороскопски знаци кои никогаш нема да ви кажат дека ве сакаат

Некои луѓе, штом ги почувствуваат првите знаци на заљубеност, лесно можат да ја признаат својата љубов, додека има и такви кои едноставно не можат да кажат „те сакам“ иако го чувствуваат тоа.

Кога станува збор за хороскопот, овие знаци избегнуваат да признаат љубов на својот партнер:

Девица

На Девицата и треба долго време за да сфати дека се вљубила. Може по цел ден да ви праќа пораки и слободното време да го минува размислувајќи за вас, но не и паѓа на ум да ви каже дека ве сака. Често, Девиците се себични, а поголем дел од времето не се ни сигурни во нивните чувства па затоа се воздржуваат.

Рак

Ако во одреден момент Рак ви признае дека ве сака, веднаш ќе се запраша дали сте вистинската личност за нив. Има вкоренети проблеми со довербата и тоа не им дозволува да се вљубат и опуштат.

Риби

Рибите многу лесно сфаќаат кога имаат емоции кон некој, но се плашат тоа да го искажат. Сакаат долги врски, но кога станува збор за брак веројатно ќе избегаат од трајна обврска. Поради тоа често ги кријат чувствата.

реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Љубов и секс

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Read more

Брак, развод, враќање на бившите: Три знака ќе имаат тежок љубовен август

Read more

Дали врската со работохоличар има иднина?

Read more

Како полесно да го преболите раскинувањето?

Read more
 

Магазин

  • filter

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Читај повеќе

Пиењето алкохол за ХИВ позитивните може да значи смрт

Читај повеќе

Мусака со тиквички и топен кашкавал

Читај повеќе

Пет навики кои го забавуваат губењето маснотии во пределот на стомакот

Читај повеќе
  • play_arrow

20-минутни вежби за задник со Памела Рајф

Читај повеќе

Дали детето ви е разгалено?

Читај повеќе

Три совети како без проблем да се вратите во форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Читај повеќе
  • play_arrow

Како најлесно да ги средите каблите во домот?

Читај повеќе