Хороскопски знаци кои оваа пролет ќе имаат најмногу среќа во љубовта

Секое годишно време си носи убавини и одредени романтични моменти, но најубаво е да се вљубите на пролет, кога сè наоколу расцветува, а природата оживува.

Хороскопски знаци кои оваа пролет ќе имаат најмногу среќа во љубовта се Овенот, Бикот и Близнаците, пишува Elite Daily.

Овен

Со оглед на тоа што Венера влезе во нивниот знак на 21 март, веќе почна романтичниот период за Овните. Оваа пролет тие ќе се чувствуваат полни со самодоверба и оптимизам, доволно за да ја дочекаат подготвени новата љубов, знаејќи колку вредат и што имаат да понудат.

Бик

Романтичните Бикови се секогаш подготвени за љубов, а овој април ќе имаат бројни прилики таа желба да ја остварат. Кон средината на април ќе запознаат нови потенцијални партнери, а кон крајот на месецот ќе почувствуваат која личност е вистинската за нив.

Близнаци

На Близнаците најдобро ќе им оди на почетокот на мај, кога ќе се пружат бројни прилики за флерт, но и нешто повеќе. Најдоброто време за љубов ќе биде кон крајот на месецот кога ќе се случи сериозна промена во нивниот љубовен живот.

реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Европол: Албанија извор на дрога, транспортот оди главно по морски пат до Италија

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Љубов и секс

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Најдобри години за брак: Лавовите не се даваат до 38, Ракот рано скока во тавче

Read more

Најчестите женски сексуални фантазии

Read more

Зошто на пролет одеднаш почнувате да зрачите со сексапил?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Тест за издржливост: Колку долго може да го следите овој ритам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Урнебесна нова игра: Кој губи - пие на екс

Читај повеќе

Немирното куче на Бајден повторно ќе ја напушти Белата куќа

Читај повеќе

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Читај повеќе
  • play_arrow

8 навики за нега на кожа кои ве прават постари

Читај повеќе

Трите хороскопски знаци со најголема интелигенција

Читај повеќе

На кои луѓе не им се препорачува да пијат кафе?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 трикови за правилно вежбање стомачни

Читај повеќе

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Читај повеќе