Хороскопски знаци кои се вистински емоционални вампири

Некои хороскопски знаци имаат поголема склоност кон емоционална злоупотреба од другите, а овие се вистински токсични луѓе кои знаат емоционално да ги исцрпат сите околу себе.

Нема ништо полошо од токсични луѓе - оние кои секогаш наоѓаат начин да бидат во вашиот живот и се обидуваат да ве контролираат. Многу е тешко да се справите со такви луѓе кои емоционално ве исцрпуваат до степен на злоупотреба. Понекогаш емотивно насилните луѓе уживаат во хаосот што го создаваат во вашиот живот - тие сакаат да можат да контролираат како се чувствувате. Но, понекогаш луѓето немаат поим за негативното влијание што го имаат врз другите луѓе.

Ја сакаш својата најдобра пријателка до смрт, но емотивно е исцрпувачки да ја слушаш како се жали за истите работи со недели или месеци. Овие типови на луѓе доаѓаат во повеќе облици и големини отколку што мислите. Емоционалните вампири ве спречуваат да растете како личност и ве влечат надолу со вашата несигурност и постојана негативност. Емоционален вампир може да биде вашиот брат и сестра кои никогаш не преземаат одговорност за своите постапки. Можеби тоа е најдобриот пријател на кој ќе се обидете да му помогнете по раскинувањето, но тој постојано ќе ви кажува како другите биле виновни за сѐ.

Кога сте во нивна близина, вашите чувства се нарушени, а концентрирањето на се друго е невозможно поради токсичната средина што ја создаваат. Некои хороскопски знаци всушност може да имаат поголема склоност кон емоционална злоупотреба од другите. Ако еден од овие хороскопски знаци е вашиот љубовник, пријател или член на семејството, обидете се да се грижите за себе и да поставите многу граници доколку сакате таа врска да успее.

Скорпија

Последното нешто што сакате е да се замерите со Скорпиите. Ако им кажете погрешен збор, ќе ве нападнат. Скорпијата се обидува да ве манипулира задкулисно. Ќе ве проучуваат и точно знаат како да ги притиснат вашите емотивни копчиња. Скорпијата ќе ве запознае толку добро што ќе ги убеди дури и другите, но и вас, дека вие сте тој што е токсичен.

Девица

Изгледа дека Девицата не е тип што е премногу навредлива, но може да изненади. Потребата на Девицата за совршенство може да значи дека таа може да суди и да биде претерано критична кон оние околу неа. Кога не го правите она што тие го сакаат, Девиците имаат лоша навика да изнесат на виделина сè што не е во ред со вас, и пред вас и пред секој што сака да слуша.

Стрелец

Стрелците обично се опуштени, но кога се лути носат смртоносна стрела која може да ве погоди онаму каде што најмногу боли. Кога се отровни, тие можат да бидат претерано напорни, да ви наметнуваат сопствени ставови и да ги игнорираат вашите мислења како да се инфериорни. Стрелецот ќе ја омаловажи вашата интелигенција пред другите луѓе и ќе се обиде да направи да изгледа дека повеќето се согласуваат со тоа.

реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Живот

Готвач открива кои јадења најмалку треба да се порачуваат во рестораните

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Трик на искусните домаќинки: Зошто ставаат козметички памук во правосмукалката?

Read more

Жените со една боја на очи се единствени: Имаат особено силен имунитет и живеат долго

Read more
 

Магазин

Четката за заби треба темелно да се мие еднаш неделно

Читај повеќе

Пет митови за шеќерот кои би можеле да ве спречат да изгубите тежина

Читај повеќе

Готвач открива кои јадења најмалку треба да се порачуваат во рестораните

Читај повеќе

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Читај повеќе

Очите ви се постојано суви? Можеби ви недостасува важна хранлива материја

Читај повеќе

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Читај повеќе

Бездомник во Италија доби на лото, едвај успеа да ги земе парите

Читај повеќе

Вашата крвна група можеби е „виновна“ зошто слабеењето ви е невозможна мисија

Читај повеќе

Три начини како да примите повеќе витамин Д во текот на зимата

Читај повеќе