Хороскопски знаци кои важат за најголеми штедачи

Како ви оди со парите, дали умеете да заштедите нешто или тоа не ви оди баш од рака? Според астрологијата, на овие хороскопски знаци најдобро им оди со парите, па проверете дали и вашиот знак е меѓу нив.

Бик

Биковите се големи материјалисти кои не само што напорно работат, туку и добро заштедуваат. Ќе уживаат во животот и ќе се препуштат на забави, но само ако можат тоа да си го дозволат, имаат финансиски цели и добра заштеда, за секој случај.

Рак

Раковите важат за финансиски стабилни, вредни и имаат сигурен приход. Може да се опуштат ако работите не одат како што треба бидејќи имаат заштеда. Не сакаат долгови и не трошат пари на непотребни работи. Сакаат паметно да ги трошат парите и најчесто ги вложуваат во работи од кои имаат долготрајна корист.

Девица

Девиците се практичари и аналитичари, па тоа го применуваат и кога станува збор за парите. Првин прават детални истражувања, пред да купат нешто. Не сакаат да трошат пари на бескорисни работи.

Скорпија

Скорпијата е толку сигурна во себе што не сака ни финансиски да зависи од некој друг. Затоа носи паметни одлуки и добро знае да управува со парите. Скорпиите се исклучително мудри кога станува збор за пари, па никогаш нема да ви откријат колку парии имаат заштедено. Едноставно, не сакаат да се фалат пред другите.

реклама

Кој го вооружува Хамас?

Read more

Што може израелскиот антиракетен систем „Железна купола“?

Read more

Контроверзниот еротски филм „365 Days “ сепак ќе добие уште две продолженија

Read more

Како ќе изгледа фабриката за вакцини во Србија?

Read more

Живот

Зошто е добро да одгледувате растенија во вашиот дом?

Read more

Австрија не признава руска и кинеска вакцина за во „зелениот пасош“

Read more

За меки стапала - домашен спа педикир со две состојки

Read more

Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Read more
 

Магазин

  • filter

Дизајн „боли глава“

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто е добро да одгледувате растенија во вашиот дом?

Читај повеќе

Белоглавиот мршојадец Сунчица се врати на Балканот

Читај повеќе

Австрија не признава руска и кинеска вакцина за во „зелениот пасош“

Читај повеќе
  • play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

За меки стапала - домашен спа педикир со две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Читај повеќе

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Читај повеќе
  • play_arrow

Лосос на три начини

Читај повеќе