Хороскопски знаци кои важат за најголеми штедачи

Како ви оди со парите, дали умеете да заштедите нешто или тоа не ви оди баш од рака? Според астрологијата, на овие хороскопски знаци најдобро им оди со парите, па проверете дали и вашиот знак е меѓу нив.

Бик

Биковите се големи материјалисти кои не само што напорно работат, туку и добро заштедуваат. Ќе уживаат во животот и ќе се препуштат на забави, но само ако можат тоа да си го дозволат, имаат финансиски цели и добра заштеда, за секој случај.

Рак

Раковите важат за финансиски стабилни, вредни и имаат сигурен приход. Може да се опуштат ако работите не одат како што треба бидејќи имаат заштеда. Не сакаат долгови и не трошат пари на непотребни работи. Сакаат паметно да ги трошат парите и најчесто ги вложуваат во работи од кои имаат долготрајна корист.

Девица

Девиците се практичари и аналитичари, па тоа го применуваат и кога станува збор за парите. Првин прават детални истражувања, пред да купат нешто. Не сакаат да трошат пари на бескорисни работи.

Скорпија

Скорпијата е толку сигурна во себе што не сака ни финансиски да зависи од некој друг. Затоа носи паметни одлуки и добро знае да управува со парите. Скорпиите се исклучително мудри кога станува збор за пари, па никогаш нема да ви откријат колку парии имаат заштедено. Едноставно, не сакаат да се фалат пред другите.

реклама

Голема експлозија и во Русија

Read more
Полициски командир на ГП „Деве Баир“ ја злоупотребил службената положба

Полициски командир на ГП „Деве Баир“ ја злоупотребил службената положба

Read more
Роман Абрамович во Дубровник наточи гориво во вредност од еден милион евра

Роман Абрамович во Дубровник наточи гориво во вредност од еден милион евра

Read more
Мајката на Роналдо: Син ми е жртва на мафијата

Мајката на Роналдо: Син ми е жртва на мафијата

Read more

Живот

Арнолд Шварценегер стана дедо

Read more

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

Лилјана, Христијан и Емри се пациентите кои добија нов бубрег

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more

Магазин

  • play_arrow

Најскапата маска против COVID-19 е од злато и дијаманти

Читај повеќе

Колку калории се трошат за време на сексот?

Читај повеќе

Арнолд Шварценегер стана дедо

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајк Тајсон три рунди се бореше со ајкули и победи со „нокаут“

Читај повеќе

Зошто некои луѓе минуваат со полесни симптоми, а други се борат за живот?

Читај повеќе

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Читај повеќе
  • play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Читај повеќе
  • filter

Највисокиот монтажен облакодер во светот се гради во Сингапур

Читај повеќе