Хороскопски знаци кои важат за најлоши пријатели

Не залудно велат дека вистинските пријатели се како дијаманти, ретки но скапоцени. Пријателството треба да се негува цел живот, но некои луѓе едноставно не знаат како да бидат добри пријатели. Дали одговорот за тоа се крие во нивниот хороскопски знак?

Според PinkVilla, во астрологијата се истакнуваат шест знаци како најлоши пријатели.

Близнаци

Многу им е важно пријателството, но понекогаш може да ги доживуваат работите негативно кога ќе се врзат за некого. Тешко им е да развијат доверба, а ретко прават нешто за некого.

Водолија

Многу се себични и подготвени да го жртвуваат пријателот за да се спасат себеси. Можат да бидат ладни, да гиисмејуваат и да ги игнорираат блиските луѓе, без притоа да чувствуваат грижа на совест.

Вага

Се почитуваат само себеси, прашање на време е кога ќе ве издадат. За нив пријателството не е свето.

 

Стрелец

Се случува и самите Стрелци да ги предупредат луѓето околу себе дека не смеат да сметаат на нив, но многумина го игнорираат тоа предупредување.

Рак

Тешко е да се справите со нив бидејќи на почетокот се дружељубиви, но всушност се лабилни и не знаат да чуваат тајна.

Девица

Не се лоши пријатели, но работата е што со текот на времето пријателството со нив станува нестабилно. Девиците се импулсивни и можат да прекинат пријателство со некого без око да им трепне.

реклама

Кога COVID-19 ќе стане лесна болест како настинка?

Read more

Моќна порака: Погледнете како ТВ водителка ги поддржа жртвите на сексуално насилство

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Бугарски програмер доби одговор од Илон Маск по 154 дена чекање

Read more

Живот

Нежна, искрена, забавна: Сè што треба да знаете за жената Водолија

Read more

Моќна порака: Погледнете како ТВ водителка ги поддржа жртвите на сексуално насилство

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more
 

Магазин

Разлика во години меѓу партнерите - дали бројките се навистина важни?

Читај повеќе

Работат против имунитетот – овие три намирници ја саботираат одбраната на организмот

Читај повеќе

Стјуардеса советува – овие работи никогаш не треба да ги нарачате во авион

Читај повеќе

Три месеци незабележано живеел на аеродром поради страв од короната

Читај повеќе

Го намалува холестеролот, помага за слабеење, спречува рак - моќта на куркумата

Читај повеќе
  • play_arrow

Ги потроши сите џокери на едно прашање за популарна Netflix серија

Читај повеќе

Нежна, искрена, забавна: Сè што треба да знаете за жената Водолија

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Музеј во Бразил има колекција од најлошо направени восочни фигури

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Читај повеќе