Хороскопски знаци кои важат за најљубоморни

Постојат луѓе кои љубомората може многу да ги опседне, без разлика на тоа дали станува збор за љубов или пријателство.

Посесивните луѓе се несигурни во врската, сакаат да доминираат и да го контролираат својот партнер.

Кои се најљубоморните хороскопски знаци?

Бик

Биковите сакаат сигурна и стабилна врска. Кога ќе чувствуваат дека го немаат тоа со нивниот партнер, Биковите стануваат посесивни и љубоморни. Сакаат да имаат контрола над нивниот партнер. Му изразуваат љубов и наклонетост, но кога ќе се почувствуваат несигурно – стануваат посесивни и дрски.

Скорпија

Припадниците на овој хороскопски знак се љубоморни, но не го признаваат тоа. Тие се плашат дека нивниот партнер може да ги напушти, па затоа сакаат да го контролираат.

Лав

Горди се и со многу силно его. Лавовите се грижат да не бидат изневерени и понекогаш го прават ова малку поопсесивно. Доколку почувствуваат дека некој не е искрен, не можат да поминат преку тоа. Неверството го доживуваат како нешто што го нарушува нивниот углед. Знаат да реагираат многу бурно.

Рак

Раковите се многу чувствителни, а тоа ги прави да бидат и посесивни. Тоа нема да го покажат никогаш пред другите, но го чувствуваат длабоко во себе.

реклама

Борељ: ЕУ не може да го запре Израел

Read more

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Филипче: Рано е да се тргнат маските на отворено

Read more

Најжестоки воздушни напади врз Појасот Газа, загинаа 119 Палестинци

Read more

Љубов и секс

Што е „развод во сон“ и дали треба да се одлучите на ваков чекор?

Read more

Пет корисни совети како да ја вратите страста во врската

Read more

Зошто женетите мажи сакаат да флертуваат?

Read more

Жените кои секој пат доживуваат оргазам ги прават овие пет работи

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Марио готви меци пакери

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога гром удира во вулкан за време на ерупција

Читај повеќе

Што ќе се случи во вашето тело ако престанете да јадете јајца?

Читај повеќе

Идеја за појадок: Мафини со сирење и зеленчук

Читај повеќе

Која храна ги ублажува менструалните болки?

Читај повеќе

Десерт на денот: Колач со лешници и чоколадо

Читај повеќе

Што ќе се случи во вашето тело ако престанете да јадете овошје и зеленчук?

Читај повеќе

Што е „развод во сон“ и дали треба да се одлучите на ваков чекор?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пловечки тенк – најновото чудо што доаѓа од Индонезија

Читај повеќе