Хороскопски знаци кои важат за најљубоморни во врска

Секој хороскопски знак има специфични особини и е автентичен, но оние негативните најчесто се покажуваат во љубовните односи.

Астролозите истакнуваат дека меѓу хороскопските знаци може да се издвојат најкреативните, оние со одличен хумор, знаците кои важат за најголеми песимисти, па дури и оние кои се најмногу љубоморни.

Кога станува збор за љубомората, во зодијакот се издвојуваат овие три знаци:

Лав

Лавовите се неверојатно горди, ако се посомневаат во партнерот, нема да се помират со таквата ситуација. На Лавовите најважно им е да знаат дека за нивниот партнер тие се единствени.

Иако имаат голема самодоверба, може неосновано да го обвинат партнерот. Склони се да се натпреваруваат во пријателството, но и во работата.

Скорпија

Второто место на листава го заземаат Скорпиите, кои се строго моногамни и истото го бараат од партнерот. Дури и најневин коментар упатен кон друга жена го сметаат за предавство.

Често бираат успешен и харизматичен маж, но може да бидат љубоморни на неговите постигнувања, деловни патувања и ретко присуство во близина. Од друга страна, Скорпиите се многу бистри, страсни и емотивни.

Риби

Немаат темперамент како Лавовите и Скорпиите, па ќе се запрашате од каде љубомора кај Рибите? И тие се многу емотивни и чувствителни, но и непредвидливи, па кај нив може да се појави љубомора од различни причини.

Расположението на Рибите се менува многу брзо, склони се на преувеличување и сомнежи. Ситуацијата се влошува со фактот дека Рибите не се особено сигурни во себе, па секое отстапување на партнерот од вообичаеното однесување може да го толкуваат како неверство.

Но, со вистинските зборови, посветено внимание и нежности лесно ќе се вратат во добро расположение.

реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Љубов и секс

Фетишот на стапала е еден од најчестите меѓу мажите

Read more

Маратонскиот секс не e гаранција за оргазам

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Хороскопски знаци на кои празничната магија ќе им донесе среќа во љубовта

Read more
 

Магазин

Сигнали кои предупредуваат дека не внесувате доволно протеини

Читај повеќе

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Читај повеќе

Подварок со компири: Посен ручек со кисела или слатка зелка

Читај повеќе
  • filter

Наоми Кембел ја отвори модната недела во Дубаи и воодушеви со својот изглед

Читај повеќе

Фетишот на стапала е еден од најчестите меѓу мажите

Читај повеќе

Маратонскиот секс не e гаранција за оргазам

Читај повеќе

Трудниците со ковид имаат повеќе компликации при породувањето

Читај повеќе

Митови за протеините во кои треба да престанеме да веруваме

Читај повеќе

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Читај повеќе