Хороскопски знаци на кои празничната магија ќе им донесе среќа во љубовта

Почетокот на декември носи вистинска љубовна магија. Во последните денови на 2021 година некои хороскопски знаци ќе доживеат вистинска романтика.

Кои хороскопски знаци ќе имаат среќа во љубовта?

Бик

Новогодишните празници ќе ги зголемат и желбите на Биковите – нивната привлечност и сексапилност ќе дојдат до израз, а за тоа ќе бидат заслужни влијанијата на Уран и Сатурн. Биковите коишто се во врска/брак ќе сакаат да пробаат нешто ново во спалната соба, а слободните Бикови ќе се подготват за нова љубовна авантура.

Рак

Раковите ќе имаат многу убави љубовни моменти во овој период. Старата љубов може да биде нова, а она што ги повредило ќе биде заборавено и простено. Раковите не треба да се изненадат ако влезат во нова романтична врска.

Стрелец

Благодарение на Јупитер, планетата која владее со нив, Стрелците ги следеше среќа во текот на целата година. Сепак Нептун и Марс во текот на новогодишните празници ќе им донесат голема среќа во љубовта. Слободните Стрелци ќе направат трансформација на изгледот и ќе запознаат многу нови луѓе.

реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Љубов и секс

Девет реченици кои не смеете да ги изговорите кога раскинувате

Read more

Која е најчестата причина за расправија во врска?

Read more

Со кој хороскопски знак многумина не сакаат да излезат на состанок?

Read more

Зошто остануваме во лоши врски?

Read more
 

Магазин

Зошто треба да поставите системи, а не цели?

Зошто треба да поставите системи, а не цели?

Читај повеќе

Што треба да прашате на интервју за работа?

Читај повеќе

Девет реченици кои не смеете да ги изговорите кога раскинувате

Читај повеќе

Зошто ригорозните диети не успеваат на долг рок?

Читај повеќе

Топло или ладно кафе – кое е поздраво?

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто треба да почнете да јадете хелда секој ден?

Читај повеќе

Јасни знаци дека ви недостига витамин Б

Читај повеќе

Која е најчестата причина за расправија во врска?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фокусирајте се на нозете: 12 минути ефикасни вежби за слабеење

Читај повеќе