Хороскопски знаци во кои се раѓаат најверните партнери

Во секоја љубовна врска лојалноста е најважна, а во зодијакот се издвојуваат три хороскопски знаци кои важат за најверни. Предноста во тоа ја имаат Ракот, Скорпијата и Бикот.

Рак

Луѓето родени во знакот на Рак имаат традиционални размислувања и бараат стабилност и сигурна врска. За нив семејството е многу важно, како и домот. Сè додека емоционалните потреби на Ракот се задоволени и се чувствуваат сигурно во врската, тие се верни.

За разлика од другите хороскопски знаци, на Раковите емоционалната сигурност им е многу важна точка околу која се врти нивното чувство за смислата на животот и постоењето. Нивната мисија во животот е да ја пронајдат својата сродна душа и да пуштат корени со неа. Не си играат игри кога станува збор за врските, а сè додека чувствуваат дека партнерот ги цени, нема да помислат на друг.

Скорпија

На прв поглед може да изгледа дистанцирано, но штом еднаш воспоставите квалитетна врска Скорпијата е исклучително лојална. Верноста на Скорпиите произлегува од нивната интензивна емпатија и интуиција.

Под владеење на Плутон, симболот на повторно раѓање, борба и трансформација, не може со ништо да ги исплашите Скорпиите. Тоа им дава сила да ви дадат поддршка дури и во најмрачните моменти.

Но, има услов. Нивната лојалност мора да биде заемна, тие се толку верни колку што е и нивниот партнер. За секоја неправда ќе се осветат и не простуваат неверство, само чекаат шанса кога ќе вратат на оној којшто им згрешил.

Бик

Бикот е многу верен, но има проблеми со љубомората па може да се сомнева дека партнерот му е  неверен.

Како земјен знак, Бикот е вкоренет во рутина и смирен, едноставен живот. Под влијание на Венера, тој на секој начин се труди да ја изрази својата лојалност. Тие се еден од најлојалните знаци, секогаш близу да дадат практични совети и поинаква перспектива.

Овој хороскопски знак е еден од најтврдоглавите, што е една од причините зошто може да очекувате поддршка од него. Кога ќе одлучи да застане на вашата страна, во тоа ќе биде до крај.

реклама

Борељ: ЕУ не може да го запре Израел

Read more

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Филипче: Рано е да се тргнат маските на отворено

Read more

Најжестоки воздушни напади врз Појасот Газа, загинаа 119 Палестинци

Read more

Љубов и секс

Што е „развод во сон“ и дали треба да се одлучите на ваков чекор?

Read more

Пет корисни совети како да ја вратите страста во врската

Read more

Зошто женетите мажи сакаат да флертуваат?

Read more

Жените кои секој пат доживуваат оргазам ги прават овие пет работи

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Марио готви меци пакери

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога гром удира во вулкан за време на ерупција

Читај повеќе

Што ќе се случи во вашето тело ако престанете да јадете јајца?

Читај повеќе

Идеја за појадок: Мафини со сирење и зеленчук

Читај повеќе

Која храна ги ублажува менструалните болки?

Читај повеќе

Десерт на денот: Колач со лешници и чоколадо

Читај повеќе

Што ќе се случи во вашето тело ако престанете да јадете овошје и зеленчук?

Читај повеќе

Што е „развод во сон“ и дали треба да се одлучите на ваков чекор?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пловечки тенк – најновото чудо што доаѓа од Индонезија

Читај повеќе