Хороскопски знак во кој се раѓаат најубавите луѓе

Б.С.Б.
/ 07.07.2022 / 09:22

Постои цел спектар на теории за тоа во кој хороскопски знак се родени најубавите ѕвезди од светот на филмот и музиката, но и општо, кој хороскопски знак доминира кога станува збор за убавината.

Според повеќето астролози, најмногу заводници и заводнички во светот се родени во знакот на Вага.

Сите оние родени во периодот меѓу 23 септември и 22 октомври сега можат да се пофалат со овој интересен податок.

Од друга страна, ако сте во друштво на Ваги сигурно сте забележале колку се шармантни и сексапилни. Експертите велат дека поради влијанието на Венера, Вагите се раѓаат со најубава физиономија, имаат најдобра симетрија на лицето и убава телесна градба.

реклама

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Read more

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Зошто Кинезите престанаа да ги исплаќаат кредитите за стан?

Read more

Руската новинарка уапсена во Косово: Полицијата ме испрашуваше за шпионажа

Read more

Стил

Бидете дама на плажа во ретро костим за капење

Бидете дама на плажа во ретро костим за капење

Read more

Џеј Ло позираше гола за нејзиниот 53 роденден

Read more

Marca: Роналдо правел третман за зголемување на пенисот

Read more

Пејџ Спиранац прогласена за најсекси жена во светот

Read more
 

Магазин

Чаша млеко со јаболков оцет против запек и за побрз метаболизам

Читај повеќе

Слушајте си го телото: Пет знаци дека ви недостасува магнезиум

Читај повеќе

Како полесно да го преболите раскинувањето?

Читај повеќе

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Читај повеќе

Како до совршено вкусна паста без варење во вода?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа плетењето на пајакова мрежа?

Читај повеќе

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Читај повеќе

Едноставен трик што ќе ви помогне да пешачите 40 минути подолго секој ден

Читај повеќе

Експертите многу јасно објаснија дали треба да се тушираме наутро или навечер

Читај повеќе