Хороскопскиот знак открива каков татко сте

Мајката и таткото имаат посебно место во срцата на децата, но татковците имаат посебна улога. Ќерките ги сметаат за нивни најголеми херои, а синовите се угледуваат на нив во сите аспекти во животот.

Татковците се најсилната потпора во животот на децата, секогаш се тука за нив да ги насочат на вистинскиот пат и да ги заштитат кога е тоа потребно.

Според астрологијата, хороскопскиот знак открива каков татко сте.

Овен

Татковците во знакот на Овен се познати по нивната спонтаност и голема сила. Тие се извор на енергија и ентузијазам за децата.

Бик

Биковите се повеќе повлечени од своите деца, но имаат суптилни начини на покажување грижа и љубов. Тие се одлични учители и со сите сили се трудат да ги научат децата на емпатија, морална етика и лојалност.

Близнаци

Како татковци се духовити и забавни, многу мудри и поседуваат способност да се адаптираат на разговор со децата.

Рак

Тие се многу емотивни и во себе кријат и малку мајчински инстинкт. Поради тоа татковците родени во овој знак можат да ја препознаат секоја желба на детето, да ги разберат неговите емоционални потреби.

Покрај тоа, може премногу да се приврзат со детето и да развијат посесивен однос.

Лав

По природа се доминантни и тврдоглави. Се трудат многу околу децата, но исто така се обидуваат да влијаат на нивните одлуки. Не е лошо понекогаш да се вратат чекор наназад и да му дозволат на детето да размислува со сопствената глава.

Девица

Татковците Девици се перфекционисти кои се обидуваат да создадат беспрекорно опкружување за децата. Сакаат сè најдобро за децата и не се смируваат додека не го остварат тоа. Секогаш тежнеат кон совршенство.

Вага

Татковците Ваги сакаат рамнотежа, па кога станува збор за училиштето или хоби активностите на децата, сакаат тоа да биде балансирано.

Скорпија

Татковците родени во знакот на Скорпија се водат според страста и ентузијазмот. Сакаат истата енергија да ја всадат и кај децата. Меѓутоа, може да станат посесивни кон своите деца.

Стрелец

Татковите Стрелци се најкул татковци меѓу хороскопските знаци. Знаат како да ги забавуваат и како да го исполнат животот на детето со авантури и возбуди. Но, понекогаш може да ги предвидат потребите на детето, затоа е важно да се одржува рамнотежа.

Јарец

Јарците се практични суштества на кои им е поважна материјалната безбедност на децата отколку да минат време со нив. Иако и првата работа е важна, сепак на втората треба многу повеќе да се внимава.

Водолија

Таткото Водолија сака да задржи дистанца од своето дете. Верува дека така му дава личен простор кој го заслужува, а сака и детето само да напредува. Но, тоа понекогаш може да создаде јаз во нивната емоционална поврзаност со детето.

Риби

Татковците Риби се пример за добри родители. Склони се да ги задоволат емоционалните и материјалните потреби на детето, а истовремено ги штитат и од сите животни опасности.

реклама

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Живот

Како вакцината против коронавирус ќе стане најмоќниот пасош во светот?

Read more

Отворена линија за пријавување електричен и електронски отпад: Дали знаете колку е штетен ЕЕ отпадот?

Read more

Идеална земја за секој хороскопски знак: Бикот во Бразил, Лавовите ќе уживаат во Шпанија

Read more

Почина жирафата Тобого во Скопската ЗОО

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Прошетка по снежната Битола

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпаметниот папагал

Читај повеќе

Како вакцината против коронавирус ќе стане најмоќниот пасош во светот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Десерт за слабеење: Шест рецепти за колачиња со овес

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би издржал човекот на секоја планета од Сончевиот Систем?

Читај повеќе

Отворена линија за пријавување електричен и електронски отпад: Дали знаете колку е штетен ЕЕ отпадот?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Напуштеното одморалиште на Хитлер стана нова туристичка атракција

Читај повеќе

Идеја за ручек: Рижото со тиквички и сланина

Читај повеќе

Идеална земја за секој хороскопски знак: Бикот во Бразил, Лавовите ќе уживаат во Шпанија

Читај повеќе