Хороскопските знаци на пуст остров: Кој ќе преживее, кој ќе полуди?

Мали се шансите да завршите на пуст остров, но никогаш не се знае.

Ако припаѓате на еден од овие четири хороскопски, тогаш не треба да се грижите многу ако некогаш се најдете во таква ситуација. Но, има и еден знак кој ќе „шекне“ на пуст остров.

Девица

Овој земјен знак е познат по својата самодоверба, аналитичност и љубов кон природата. Бидејќи земјените знаци секако се многу практични и прагматични, Девицата има тенденција навреме да биде добро организирана. Така, на пример, припадниците на овој знак ќе знаат колку долго човек може да преживее без вода и кои црвени бобинки се здрави, а кои се отровни. Тие го забележуваат секој детаљ, бидејќи нивната планета е Меркур, кој е задолжен за комуникација. За време на нивниот престој на пуст остров, тие ќе соберат храна, ќе бараат вода и ќе бидат сигурни дека огнот полека гори цело време. Девицата секогаш ќе предвидува што може да тргне наопаку, и благодарение на тоа, сигурно ќе преживее.

Скорпија

Овој енигматичен и мистериозен воден знак одлично се справува во непредвидливи ситуации. Бидејќи овој знак го краси борбен дух и способност да се одбрани, останувањето на пуст остров нема да му претставува проблем. Тој веројатно веќе има швајцарско ноже во џебот и идеја како да се снајде во екстремни околности. Скорпијата е отпорна на сè, па затоа ќе постигне што и да посака. Таа трпеливо ќе лови риби со часови, и ќе се искачи на дрво за да го собере најдобриот кокос. Бестрашно е независна, па никој не мора да ѝ објасни како да направи оружје со кое ќе се одбрани.

Стрелец

Најдобрата алатка што ја има овој огнен знак е вечниот оптимизам. Тој дефинитивно ќе биде потребен за да може Стрелецот да ги преживее долгите денови поминати во осаменост. Бидејќи сака авантури, Стрелецот веднаш ќе започне да го истражува островот каде што се најде. Благодарение на силната волја, тој ќе се искачи на највисокиот врв, исто како што нема да се плаши да нурка длабоко. Кога е соочен со предизвик, Стрелецот ја покажува својата силна психофизичка страна, а филозофскиот пристап кон ситуацијата што ја дава Јупитер дополнително ќе го мотивира.

Водолија

Ако некој е во можност да излезе од непријатна ситуација со помош на неговиот ум, тогаш тоа е секако овој воздушен знак. Водолијата е многу креативна, склона кон наука и инвентивност. Таа секогаш гледа кон иднината и е во состојба да го примени во пракса она што на другите им изгледа невозможно. Припадниците на овој знак ќе можат да најдат поток, да сфатат како да направат засолниште од бамбус и облека од палмини лисја.

А знакот кој би полудел на пуст остров е…

Вага

Воздушниот знак кој исклучително многу вложува во меѓучовечките односи и ретко е сам, е Вагата. Затоа, би било многу тешко за која било Вага да поднесе да биде осамена, а уште помалку да биде на пуст остров. Знаејќи дека станува збор за рафиниран и грациозен знак, точно е дека припадниците на овој знак тешко ќе се справат со екстремни и не многу удобни услови. Во основа, Вагите се прекрасни, но би било подобро што е можно побрзо да го напишат знакот S.O.S. на песок и да се вратат дома кај своите најблиски.

реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

ЦИА објави загатка: Можете ли да погодите колку е часот?

Read more

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Read more

Дали сè уште го загревате моторот на автомобилот „во лер“?

Read more

Живот

Едно мислат, друго зборуваат: Најлицемерни хороскопски знаци

Read more

Биди креативен: Практични начини да ги организирате цвеќињата во домот

Read more

Хороскопски знаци кои со годините стануваат сè поубави

Read more

Десет интересни факти за луѓето родени во декември

Read more

Магазин

Најавена и автомобилска трка на Месечината

Читај повеќе
  • filter

Уапсена египетска инфлуенсерка поради фотосесија во Гиза

Читај повеќе

Неколку причини зошто да јадете ореви секој ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Кое куче е најпаметно?

Читај повеќе

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Читај повеќе

Италија даде упатства за домашно лекување на КОВИД пациенти

Читај повеќе

Рецепт на денот: Паста со четири вида сирење

Читај повеќе

Ако сте пушач, овие 3 намирници ќе ви помогнат да ги исчистите белите дробови

Читај повеќе

Едно мислат, друго зборуваат: Најлицемерни хороскопски знаци

Читај повеќе