Храна за слабеење: Шест рецепти за појадок со малку јаглехидрати

Се трудите да се храните поздраво и да внесувате помалку јаглехидрати, посебно на почетокот на денот? Со оглед на тоа дека појадокот е најважниот оброк во денот, почнете го секој ден со здрав, вкусен појадок што нема да содржи многу јаглехидрати и ќе ви даде доволно енергија за да ги завршите утринските обврски.

Тимот на Tasty подготви шест генијални рецепти за неодолив и здрав појадок.

реклама

Рецепти

Штедливо и вкусно: Пица од стар леб

Read more

Идеја за ручек: Пилешки ролни со сланина

Read more

Несекојдневни и вкусни: Мафини со морков и ананас

Read more

Пилешко со дуња - заборавен југословенски рецепт

Read more

Нови видеа

play_arrow

Моќни јога вежби за сила и баланс на телото

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

15 неверојатни машини за кои не би верувале дека постојат

Read more
play_arrow

Топ 10 моменти од кралицата Елизабета во The Crown

Read more
play_arrow

Смешни моменти: Фејл компилација од падови и сопки

Read more
play_arrow

За совршена линија: Пилатес вежби од кои се топат масните наслаги

Read more
play_arrow

15 воени пронајдоци кои го променија светот

Read more
play_arrow

Каков ќе биде крајот на универзумот?

Read more
play_arrow

15 генијални машини кои произведуваат струја

Read more
play_arrow

Топ 15 најстари дрвја кои сѐ уште постојат

Read more
play_arrow

Што ако универзумот престане да се шири?

Read more
play_arrow

15 места низ светот каде „обичните смртници“ не смеат да стапнат

Read more