Kia доби награда за дизајн за кросоверот XCeed

Досега сите три члена на семејство Ceed добија Red Dot признание за дизајн.

Урбаниот кросовер XCeed ја освои дизајнерската награда Red Dot за 2020 година.

Со новата награда за XCeed, бројот на Red Dot награди се искачи на 25. Првата награда корејската компанија ја доби во 2009 година.

„Kia веќе долго време работи на унапредување на квалитетот на своите возила и сè повеќе ги унапредува. Кросоверот XCeed ја претставува оваа наша визија, рече Карим Хабиб“, главен во дизајнерскиот центар на Kia.

Инаку, ова е втората важна дизајнерска награда за XCeed бидејќи веќе ја доби наградата iF.

XCeed неодамна го освои и престижното германско признание, наградата Златен волан.

реклама

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Новите заразени со COVID-19 во Скопје се од Гази Баба, Бутел, Чаир, Сарај, Карпош 1 и од Аеродром

Read more

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Авто новости

Поглед во новиот BMW Alpina XB7 со 612 коњски сили

Read more

Mazda започнува со производството на електричниот модел MX-30

Read more

Познат датумот кога Mercedes ќе ја претстави редизајнираната Е класа

Read more

Продажбата на автомобили во ЕУ доживеа колапс

Read more

Автомобили

Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот BMW Alpina XB7 со 612 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Mazda започнува со производството на електричниот модел MX-30

Читај повеќе

Познат датумот кога Mercedes ќе ја претстави редизајнираната Е класа

Читај повеќе

Продажбата на автомобили во ЕУ доживеа колапс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тјунираната ѕверка Corvette C8 стигна до 330 км/ч

Читај повеќе

Елон Маск ја поскапува самовозечката опција Autopilot во автомобилите Tesla

Читај повеќе
  • filter

Тјунираниот Audi RS Q3 Sportback сега е уште помоќен

Читај повеќе
  • filter

Porsche го претстави 911 Targa: Coupé кое може да биде и Cabriolet

Читај повеќе