Kia го покажа моделот ЕV6

KIA објави фотографии од својот прв електричен автомобил.

KIA во 2007 година го претстави новиот изглед на предната маска кој го трансформираше дизајнот на јужнокорејската компанија, а сега 13 години подоцна пристигна и првиот електричен автомобил со нов дизајн.

Се работи за моделот EV6. Oва е првиот електричен автомобил на јужнокорејската компанија кој го покажува новиот дизајн на компанијaта.

Моделот EV6 има остри линии и динамични светла, а од профилот изгледа како кросовер иако е релативно низок. Задниот дел е можеби најинтересен бидејќи тука се наоѓаат ЛЕД светлата.

Откриен е и изгледот на внатрешноста, а од компанијата порачуваат дека просторот е иновативно искористен благодарение на новата E-GMP платформа дизајнирана за електрични автомобили.

Премиерата на моделот EV6 ќе се одржи овој месец, а тогаш ќе бидат познати и повеќе информации за погонот и достапноста на пазарот.

Remote video URL
Тагови
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Дали може да опстои бракот без секс?

Read more

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Read more

Нови мерки за влез во Швајцарија - новина и за невакцинираните

Read more

Авто новости

Дали адитивите за гориво навистина помагаат?

Read more

За колку ќе се продаде Yugo Cabrio од 1990 година со поминати 595 километри?

Read more

Се продаваат 13 возила од филмот „Mad Max: Fury Road“

Read more

И бојата има врска со цената кога продавате автомобил на старо

Read more
 

Автомобили

Дали адитивите за гориво навистина помагаат?

Читај повеќе
  • filter

За колку ќе се продаде Yugo Cabrio од 1990 година со поминати 595 километри?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сцени од снимањето на новиот Џејмс Бонд: Во главната улога најбрзиот Land Rover

Читај повеќе

Едноставни трикови како да ги исчистите седиштата во автомобилот

Читај повеќе
  • filter

Се продаваат 13 возила од филмот „Mad Max: Fury Road“

Читај повеќе

И бојата има врска со цената кога продавате автомобил на старо

Читај повеќе
  • filter

Toyota го претстави RAV4 Adventure

Читај повеќе
  • play_arrow

Автомобил на иднината - поглед во ултралуксузниот Audi Skysphere

Читај повеќе

Како електричните автомобили ќе ја решат дилемата за ограничувањето на брзината на Аутобан?

Читај повеќе